CONTINENTAL: ŚWIETNE WYNIKI OPON ZIMOWYCH

ContiWinterContact TS850

Opony zimowe marek z grupy Continental uzyskały doskonałe wyniki w tegorocznych testach przeprowadzonych przez najważniejsze organizacje i pisma motoryzacyjne.

Niewątpliwym liderem testów jest ContiWinterContact TS 850, która triumfowała w czterech najważniejszych rankingach opon. Wysokie noty otrzymały również dwa inne produkty z grupy – Uniroyal MS plus 77 i Semperit Speed-Grip 2.


Zobacz także:
OPONY


Wybór opon zapewniających osiągi i maksimum bezpieczeństwa na zimowych drogach to trudne zadanie. By ułatwić kierowcom decyzję, eksperci z najważniejszych organizacji i pism motoryzacyjnych przetestowali opony zimowe wiodących producentów. W testach prowadzonych przez ADAC, Autozeitung, Auto Motor und Sport oraz ACE Lenkrad najwyższe noty przyznano oponie ContiWinterContact TS 850. Ponadto, wysokimi ocenami nagrodzono produkty Uniroyal MS plus 77 i Semperit Speed-Grip 2.

ContiWinterContact TS 850 to opona klasy premium przeznaczona do samochodów kompaktowych i średnich. Jest dostępna w 50 różnych rozmiarach, o średnicach od 14” do 17”. Eksperci ADAC zwrócili uwagę na doskonałe prowadzenie, jakie zapewnia na mokrych, ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach oraz na zrównoważenie jej właściwości. Specjaliści z redakcji Autozeitung z kolei, przyznali jej najwyższe oceny za osiągi na suchych i mokrych drogach, jednocześnie podkreślając, że równie dobrze radzi sobie na śniegu.

Redakcja Auto Motor und Sportprzyznała oponie 99/100 punktów za osiągi na mokrych nawierzchniach i 95/100 za osiągi na śniegu. Specjaliści z ACE Lenkrad zwrócili uwagę na krótką drogę hamowania i dobrą trakcję, jaką opona zapewnia na drogach pokrytych śniegiem lub cienką warstwą wody, a także na jej niewielkie opory toczenia. Ten ostatni parametr ma decydujący wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa.

Uniroyal MS plus 77

W testach ADAC, przeprowadzonych we współpracy z automobilklubami ÖAMTC i TCS z Austrii i Szwajcarii, wyróżniono również produkt firmy Uniroyal. Opona MS plus 77 (na zdjęciu powyżej) zajęła w zestawieniu czwartą pozycję, zyskując podobnie jak TS 850 ocenę „dobrą”. Tym samym ogumienie producenta wyspecjalizowanego w oponach deszczowych znalazło się w ścisłej czołówce najlepszych opon zimowych.

ADAC potwierdziło również ugruntowaną pozycję opony Semperit Speed-Grip 2. Ta sprawdzona w najtrudniejszych alpejskich warunkach opona austriackiej marki z grupy Continental uzyskała w tegorocznych testach ocenę „zadowalającą”, co czyni ją godną polecenia w ocenie ADAC i partnerskich automobilklubów.

Wybierając opony zimowe warto zapoznać się z wynikami najnowszych testów. Dobre ogumienie ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy.