COYOTE: SYSTEM INFORMACJI POMAGA KIEROWCOM

C 1_9916_n

Coyote to system informacji o fotoradarach i zdarzeniach drogowych aktualizowany w czasie rzeczywistym. Jest liderem społecznościowych informacji drogowych – posiada już 2 200 927 aktywnych użytkowników w Europie.

Umożliwia on bieżący dostęp do zweryfikowanych informacji o wszelkich zdarzeniach na drodze: informacje o fotoradarach stacjonarnych, mobilnych, odcinkowych, o limitach prędkości, bieżąca kontrolę prędkości auta, o dziurach na drodze, ostrzeżenia o wypadkach, korkach i innych zagrożeniach.


Zobacz także:
GPS / AUDIO


Produkty marki Coyote są w 100 procentach legalne we wszystkich krajach, do których są wprowadzane, dzięki czemu użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie. Jest to możliwe, ponieważ firma indywidualnie dopasowuje zakres swoich usług w każdym kraju.

System Coyote nie zakłóca w żaden sposób prawidłowego pomiaru prędkości pojazdu przez fotoradar, nie jest także antyradarem (którego użytkowanie jest zabronione prawnie). To nowoczesne urządzenie o intuicyjnej obsłudze, które przekazuje zweryfikowane informacje o: fotoradarach mobilnych, stacjonarnych i odcinkowych, ograniczeniach prędkości, wskaźniku zaufania skautów oraz wszystkich utrudnieniach na drodze (korki, wypadki itp.). New Coyote dodatkowo informuje kierowcę o: możliwości zaśnięcia – potrzebie zrobienia przerwy w podróży.

Urządzenie posiada między innymi: duży ekran dotykowy, rozpoznawanie głosu, Bluetooth. Wszystkie informacje są weryfikowane i przetwarzane w systemie Coyote oraz przekazywane do użytkowników w czasie rzeczywistym. System ocenia użytkowników – skautów na podstawie informacji, które przekazują.

C 2_2621967_n

Dlatego udostępnia tylko sprawdzone – wysokiej jakości dane, zaś każdy członek społeczności widzi poziom zaufania do przekazywanych informacji, a także ilość innych skautów, którzy znajdują się w najbliższym otoczeniu.

Zakup samego urządzenia to jednorazowy wydatek 599 złotych, miesięczny abonament na Polskę kosztuje 28,5 zł, ale zawiera już opłaty za transmisję danych. Abonament europejski jest droższy.

Testujemy urządzenie i system Coyote od kilkunastu dni. Na razie innych użytkowników na drogach jest jeszcze niewielu, co śledzić można na bieżąco na ekranie. Ale informacje o fotoradarach i różnego rodzaju zagrożeniach, które pokazują się na ekranie są bardzo precyzyjne.

Naszym zdaniem system ma przewagę nad radiem CB! Coyote korzysta z nasłuchu radia CB, ale także z oficjalnych danych policji i GITD.

Czy system sprawdzi się w Polsce? Właściciele i pomysłodawcy są przekonani, że tak. Aby funkcjonował precyzyjnie, potrzeba jednak jak najwięcej skautów – osób na bieżąco korzystających i przekazujących informacje! Marek Krygier z firmy Coyote System Polska twierdzi, że do sprawnego funkcjonowanie niezbędbnych jest 20 tys. kierowców zgłaszających zdarzenia na drodze. Ma już ich być tyle jesienią, a do końca br. liczba może wzrosnąć nawet do 50 tys. użytkowników!

C 3_0442_n