CUPRA: ZA ROK EL-BORN BĘDZIE PIERWSZYM ELEKTRYKIEM MARKI

CUPRA zapowiedziała premierę swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu już na rok 2021. Model będzie się nazywał el-Born.

Będzie on łączyć sportową dynamikę i zaawansowane technologie z założeniami zrównoważonej mobilności, minimalizującej wpływ na środowisko.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Nowy model rozpędzi się do 50 km/h w zaledwie 2.9 sekundy, a dzięki akumulatorowi o pojemności 82 kWh, zapewni zasięg do 500 km. CUPRA potwierdziła planowaną premierę modelu, który ma zmienić postrzeganie pojazdów z napędem elektrycznym. Samochód koncepcyjny el-Born został po raz pierwszy zaprezentowany w ramach Salonu Samochodowego Geneva Motor Show w 2019 roku, gdzie spotkał się z entuzjastycznymi reakcjami.

Od tego czasu projektanci wciąż rozwijali pojazd, nadając mu jeszcze bardziej sportowy charakter. Przedstawiciele marki przewidują, że nowy samochód będzie miał znaczny wpływ na zwiększenie rentowności marki.

Za główny cel projektanci el-Borna obrali zapewnienie sportowej dynamiki. Specjalnie dla tego modelu opracowano nową wersję systemu adaptacyjnego zawieszenia (DCC Sport) opartego na platformie MEB. Dzięki temu rozwiązaniu pojazd automatycznie dostosowuje się do każdych warunków, zachowując równie wysoką jakość jazdy.

Nowe auto będzie oferować najnowocześniejsze technologie, takie jak m.in. wyświetlacz Head-Up z rozszerzoną rzeczywistością. Natomiast funkcja szybkiego ładowania oznacza, że el-Born skumuluje energię potrzebną do pokonania 260 km w zaledwie 30 minut.

Wnętrze modelu zostało zaprojektowane, by harmonijnie łączyć sportowy charakter i wyrafinowanie. Pojazd wyposażony został m.in w sportowe fotele kubełkowe oraz nową kierownicę z przyciskami służącymi do wyboru trybu jazdy.

CUPRA el-Born została stworzona jako model dla wielbicieli sportowej jazdy i zaawansowanej technologii, którym zależy na ograniczeniu ich wpływu na środowisko. Premiera samochodu planowana jest na przyszły rok. Elektryczny pojazd CUPRY będzie produkowany w fabryce w niemieckim Zwickau.