DACIA: NOWE SANDERO, SANDERO STEPWAY I LOGAN (CENY)

W salonach Dacii w Polsce są już dostępne nowe modele Sandero i Sandero Stepway. Ceny auta zaczynają się już od 40 900 złotych za wersję Access z silnikiem SCe 65.

Natomiast wersja Stepway Essential z motorem TCe 90 kosztuje od 53 400 złotych.


Zobacz także:

PREMIERY

ROZMAITOŚCI


 

Trzecia generacja modeli zyskała nową platformę, stylistykę i wyposażenie. Gama silników obejmuje m.in. nowy, dwupaliwowy TCe 100 LPG. Na wiosnę dealerzy oferować będą natomiast nowego Logana.

Nadkola nadają teraz Sandero wyrazistą osobowość. Ogólne proporcje nadwozia nie zmieniły się ‒ auto ma stosunkowo niewielkie wymiary zewnętrzne i więcej miejsca w środku. Wersję Stepway można natomiast rozpoznać z przodu po masce ‒ bardziej wypukłej, z mocniejszymi przetłoczeniami. Model ma typowe cechy crossovera: większy prześwit, relingi dachowe z logo modelu, szerokie nakładki na nadkola i wzmocnienia w dolnej części drzwi wyróżniające się inną fakturą.

Do tego dochodzą chromowane logo Stepway pod osłoną chłodnicy i wyraziste listwy nad światłami przeciwmgłowymi. Przedni i tylny zderzak mają osłonę w kolorze metalu. Relingi dachowe (w standardzie) można zmienić w bagażnik dachowy.

Nowy Logan ma także nową stylistykę nadwozia. Samochód zyskał bardziej płynną linię dzięki zwiększeniu łącznej długości nadwozia o 3,6 cm, wydłużeniu rozstawu osi i skróceniu tylnego zwisu. Sylwetka samochodu z mocniej pochyloną przednią szybą i obniżonym o 1 cm dachem jest teraz bardziej smukła. Uciekająca linia dachu i nieco mniejsze szyby boczne zapewniają bardziej dynamiczny wygląd nadwozia.

Z przodu i z tyłu w nowych modelach pojawia się nowy układ świateł w kształcie litery Y, który będzie od teraz wyróżnikiem samochodów Dacii. Reflektory LED z funkcją automatycznego włączania świateł są w standardzie we wszystkich poziomach wyposażenia.

NOWA JAKOŚĆ WE WNĘTRZU

Nowa deska rozdzielcza ma bardziej ergonomiczny kształt i jest pokryta nowymi materiałami wykończeniowymi. Miejsce kierowcy również jest bardziej ergonomiczne dzięki siedzeniom z wieloma możliwościami ustawień, a także regulacji kierownicy. Proponowany jest nowy system Media Control do obsługi radia, telefonu i nawigacji bezpośrednio ze smartfona, który można umieścić w specjalnym uchwycie w górnej części tablicy rozdzielczej.

Ofertę uzupełniają systemy Media Display i Media Nav wyposażone w specjalny ekran na środkowej konsoli. Pomimo zachowania niezmienionych rozmiarów nadwozia nowe modele mają więcej miejsca w środku i bardziej pojemny bagażnik oraz użyteczne schowki.

NOWOCZESNE SYSTEMY I WYDAJNY NAPĘD

Dzięki modułowej platformie CMF auta dysponują wzmocnioną konstrukcją, która zapewnia większe bezpieczeństwo. Dodatkowo w standardzie jest dostępnych sześć poduszek powietrznych. Architektura układów elektronicznych umożliwiła zastosowanie systemów wspomagania kierowcy, w tym AEB (Advanced Emergency Braking System) i funkcji połączeń alarmowych eCall.

Dzięki nowej modułowej platformie pojazdy Dacii mogą zaoferować bardziej efektywne energetycznie silniki, dopracowaną pod względem aerodynamiki linię nadwozia, aerodynamiczny kształt podwozia i niską masę. Dzięki temu w udany sposób łączą przyjemność prowadzenia z obniżoną emisją CO2 i zanieczyszczeń.

Gama silników obejmuje m.in. jednostki benzynowe z nową automatyczną skrzynią biegów CVT i silnikiem dwupaliwowym LPG – taka wersja Sandero dostępna jest w cenie już od 50 900 zł (Essential).