DAF: CIĄGNIKI SIODŁOWE DLA RABEN TRANSPORT

W Komornikach odbyło się uroczyste wydanie pierwszej transzy 30 ciągników siodłowych DAF FT XF 105.460 LowDeck firmie Raben Transport Sp. z o.o. Firma zakupiła łącznie 80 sztuk pojazdów DAF, a umowę podpisała z firmą ESA Trucks Poznań Sp. z o.o., autoryzowanym dealerem firmy DAF Trucks Polska.

Wszystkie zakupione ciągniki posiadają kabinę Space Cab i wyposażone są w 12-biegową skrzynię biegów AS Tronic z funkcją Hill Start Aid (HSA). Posiadają dwa aluminiowe zbiorniki paliwa o łącznej objętości 1200 litrów, hamulec silnikowy MX Engine Brake oraz klimatyzację z recyrkulacją powietrza.

Komfortem dla kierowców jeżdżących zakupionymi pojazdami jest fotel Luxury Air z zawieszeniem pneumatycznym, regulacją amortyzacji i pneumatycznym podparciem lędźwiowym. Ciągniki przystosowane są również do transportu cysternowego innych materiałów niebezpiecznych, posiadają certyfikat ADR dla klasy AT.

Firma Raben Transport Sp. z o.o. należy do Grupy Raben z siedzibą w Gądkach koło Poznania i istnieje na rynku polskim już od ponad 20 lat. Działa na terenie Czech, Estonii, Holandii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Polski, Słowacji, Ukrainy, Węgrzech.

Oprócz firmy Raben Transport w skład Grupy Raben wchodzą w Polsce firmy Raben Polska, Fresh Logistics i Raben Sea & Air. Grupa świadczy usługi logistyczne, magazynowania, międzynarodowy transport drogowy i dystrybucję krajową oraz kompleksowe usługi logistyczne dla produktów świeżych (od +2°C do +6°C), spedycję morską i lotniczą.

Firma Raben Transport specjalizuje się w całopojazdowym transporcie międzynarodowym oraz krajowym. Flota przedsiębiorstwa składa się z 260 własnych pojazdów ciężarowych o niskiej emisji zanieczyszczeń.

– Dzięki tej transakcji -100% taboru, który używamy w Raben Transport spełnia normy emisji EURO 5, a średni jego wiek nie przekracza 2 lat. Inwestowanie w środki transportu jest dla nas kluczowym aspektem. Z jednej strony wspieramy ekologie z drugiej nieustannie optymalizujemy procesy wewnątrz firmy – powiedział Paweł Trębicki, Dyrektor Raben Transport.

Samochody wyposażone są w komputery pokładowe, usprawniające kontakt z kierowcą i pozwalające na śledzenie statusu realizacji zleceń.

ESA Trucks Poznań Sp. z o.o. jako autoryzowany dealer sprzedaży i serwisu samochodów ciężarowych marki DAF działa na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego od 2006 roku. Firma należy do Grupy ESA, holenderskiego przedsiębiorstwa, które powstało w 1927 roku.