DAF: INNOWACYJNY POJAZD NA PODWOZIU FA LF55

D 1_1976

Firma Wanicki, autoryzowany dealer DAF, przekazała betonomieszarkę o pojemności 4 m3, wyprodukowaną na podwoziu DAF FA LF55 firmie Trans-Lis-Bet z Mokrzysk.

Jest to innowacyjny i niespotykany produkt na rynku zabudów związanych z budownictwem. Podwozie DAF FA LF55 z zabudową betonomieszarka wyprodukowaną przez Fabrykę Maszyn w Leżajsku umożliwia regulację wysokości zabudowy, co ma ogromne znaczenie w transporcie betonu.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Mały promień skrętu znacznie ułatwia manewrowanie pojazdem, a jego małe gabaryty pozwalają na eksploatację pojazdu w warunkach trudnych dla 4-osiowego podwozia. Wyposażenie samej betonomieszarki jest identyczne, jak w innych tego typu zabudowach o większych pojemnościach. Zabudowa posiada wszystkie elementy oraz udogodnienia niezbędne do sprawnego funkcjonowania betonomieszarki na placu budowy oraz w transporcie betonu na drodze. Samochód został wyposażony w silnik o mocy 250 KM spełniający normę emisji spalin Euro 5 i dziewięciostopniową manualną skrzynię biegów. Dodatkowo wyposażony został radia CB i CD.

O komfort pracy kierowcy dba zainstalowana klimatyzacja, fotel na zawieszeniu pneumatycznym, mechanicznie regulowana kolumna kierownicy obitej miękkim materiałem oraz elektrycznie sterowane lusterka. W kabinie znajdują się ponadto dwa dodatkowe fotele dla obsługi zabudowy betonomieszarki.

Firma Trans-Lis-Bet zajmuje się produkcją betonu i istnieje na rynku polskim od 1984 roku. Głównym profilem działalności firmy jest produkcja betonu towarowego dla firm budowlanych oraz odbiorców indywidualnych. Całkowicie zautomatyzowana produkcja pozwala firmie wytwarzać każdy rodzaj betonu i zapraw. Firma posiada własną bazę transportową wśród której znajduje się betonomieszarka na podwoziu DAF LF55. Wykorzystywana jest do dostarczania betonu zamawianego przez małych odbiorców.

D 2_1945