DAF TRUCKS: NOWE CENTRUM DYSTRYBUCJI CZĘŚCI

Firma DAF zamierza zainwestować 30 milionów euro w budowę nowego i ultranowoczesnego Centrum Dystrybucji Części PACCAR w holenderskim Eindhoven.

W 2011 roku firma DAF zanotowała rekordowy, wynoszący 15,5 procent udział w rynku sprzedaży samochodów ciężarowych o masie powyżej 16 ton i osiągnęła pozycję lidera rynku w segmencie ciągników siodłowych.

Nowe Centrum Dystrybucji Części PACCAR w Eindhoven otwarte zostanie w 2013 r.

– Firma PACCAR zajmuje się dystrybucją części zamiennych i świadczeniem usług posprzedażnych na obszarze całej Europy, wykorzystując w tym celu 5 strategicznie położonych centrów dystrybucyjnych w Madrycie, Budapeszcie, Moskwie, Leyland i Eindhoven zapewniających wsparcie ponad tysiącowi punktów dealerskich DAF. Budowa centrum o powierzchni 26 tysięcy m² rozpocznie się w lipcu bieżącego roku, a jej ukończenie zaplanowane jest na pierwszą połowę 2013 roku. Nowe centrum dystrybucji części zamiennych korzystać będzie z najnowocześniejszych technologii, takich jak zaawansowane systemy logistyczne, automatyczna identyfikacja za pomocą częstotliwości radiowych, inteligentne etykiety i system sterowania głosem – – mówi Dick Leek, dyrektor zarządzający PACCAR Parts Europe.