DELPHI: PRZEJĘCIE DZIAŁU MOTORYZACYJNEGO

Firma Delphi Automotive (DLPH) ogłosiła, że zakończyła proces przejęcia Działu Motoryzacyjnego (Motorized Vehicles Division, MVL) od grupy FCI, wiodącego globalnego producenta systemów złącz.

FCI znane jest z wysokiej jakości oraz wykorzystywania innowacyjnych aplikacji technologicznych.

Transakcja została wyceniona na 765 milionów Euro w gotówce, z wyłączeniem zadłużenia i oczekuje się, że w 2013 roku podniesie wskaźnik zysku na akcje (EPS) o 0,24 USD, z wyłączeniem kosztów związanych z przejęciem firmy. Delphi jest przekonana, iż dzięki efektowi synergii, łączny pełny wpływ na wynik w wysokości 80 milionów USD, zostanie osiągnięty w 2015.

– Transakcja przejęcia MVL umocniła jeszcze bardziej pozycję Delphi jako rynkowego lidera w globalnym sektorze systemów złącz samochodowych i będzie także przynosić korzyści w rozwijającym się segmencie technologii elektronicznych i bezpieczeństwa. Połączona działalność biznesowa, dzięki efektowi synergii, znacząco wpłynie na poziom przychodów oraz przyspieszy wzrost sprzedaży i dochodów – powiedział Rodney O’Neal, dyrektor generalny i prezes Delphi.