DETROIT 2013: HONDA URBAN SUV CONCEPT – PREMIERA

H0_Urban_SUV_Concept

Salon North American International Auto Show (NAIAS 2013) w Detroit jest miejscem światowej premiery zupełnie nowego konceptu Hondy. Pojazd ten jest zapowiedzią kierunku stylistycznego nowego małego SUV-a.

Pod koniec 2013 pojawi się on w sprzedaży w Japonii, w 2014 roku trafi do USA, a następnie zostanie wprowadzony na rynki krajów europejskich.

Urban SUV Concept jest zapowiedzią serii pojazdów, które będą konstruowane w oparciu o nową globalną platformę podłogową Hondy.

Zapowiadający estetykę nowego małego SUV-a Hondy, Urban SUV Concept prezentuje niebanalny styl, dynamiczne linie nadwozia i masywny wygląd. Oferowany na całym świecie model, wyposażony będzie w ekonomiczne układy napędowe – w silniki z serii Honda Earth Dreams Technology. W nowym modelu zastosowany zostanie układ podwozia z centralnie umieszczonym zbiornikiem paliwa, znany już z modeli Fit (Jazz) i Civic 5D. Pozwoli on na wykorzystanie sprytnego systemu Honda Magic Seats, zapewniającego maksymalną wszechstronność samochodu poprzez możliwość wielu konfiguracji jego wnętrza.

Mały SUV będzie produkowany wraz z modelem Fit (Jazz) w najnowszej fabryce Hondy, ulokowanej w pobliżu meksykańskiego miasta Celaya.