DETROIT 2013: RESONANCE – NOWY KONCEPT NISSANA

RESONANCE 1-002

Na Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym 2013 (NAIAS) Nissan zaprezentował zupełnie nowy model koncepcyjny „Resonance”. Powstał on w Nissan Design America w San Diego w Kalifornii.

Samochód wyróżnia się otwartą i przestronną konstrukcją podkreśloną unikatowym dachem, który wydaje się unosić w powietrzu, chociaż w rzeczywistości opiera się na wąskich i stromo pochylonych słupkach A oraz słupkach D całkowicie osłoniętych szkłem.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


W środku projektanci zrealizowali futurystyczną wizję najwyższego komfortu podróżowania. Przyjazne wnętrze jest jednocześnie ekskluzywne i prestiżowe dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym. Klimat autentycznej elegancji „saloniku dla VIP-ów” uzyskano między dzięki jasnej, miękkiej skórzanej tapicerce z przeszyciami pokrywającej fotele.

RESONANCE 2-007

Resonance z napędem na cztery koła jest wyposażony w efektywny hybrydowy spalinowo- elektryczny zespół napędowy zbudowany według koncepcji Nissana „jeden silnik, dwa sprzęgła”. Nieduży silnik benzynowy współpracuje z silnikiem elektrycznym zasilanym z akumulatora litowo-jonowego. Pracą całego zespołu steruje zaawansowany system.

Zaszczyt prezentacji koncepcyjnego Resonance przypadł w udziale Wiceprezesowi Zarządu Nissana Andy’emu Palmerowi.

– Resonance wprowadza Nissana w nową „innowacyjną erę” inteligentnego wzornictwa i technologii, i zagwarantuje marce Nissan utrzymanie globalnej pozycji lidera w segmencie crossoverów przez najbliższe lata – powiedział Palmer.

RESONANCE 3-005