DETROIT 2014: ŚWIATOWA PREMIERA KONCEPCYJNEGO MINI

Mi 1_140964

Stylistyka oraz technologie wprost z torów wyścigowych współtworzą model o charakterze nie do podrobienia: John Cooper Works to samochód submarki MINI, ale też synonim uczucia jazdy gokartem.

Jednak – przy pełnej użyteczności w życiu codziennym. MINI John Cooper Works Concept to zapowiedź nowej generacji elitarnego samochodu sportowego z segmentu subkompaktowego. Model studyjny zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na salonie NAIAS Detroit 2014.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Koncept wystąpi w ekskluzywnym kolorze Bright Highways Grey z typowymi dla MINI czerwonymi akcentami i aerodynamicznymi, 18-calowymi felgami John Cooper Works w nowej stylistyce. Sportowe doznania za kierownicą to wynik rozwoju w oparciu o doświadczenia marki w sporcie motorowym. Połączenie wyczynowego zespołu napędowego i technologii zawieszeniowej z wyczynową aerodynamiką zapewniają radość z jazdy nawet w ekstremalnie sportowych sytuacjach.

Mi 2_140972

Auto bazuje na najnowszej generacji MINI. Większy rozstaw osi i kół niż w poprzednim modelu mają bezpośredni wpływ na charakterystykę jezdną auta. Nowy model wyróżnia się wielkimi wlotami powietrza w miejscach, gdzie seryjne wersje mają lampy przeciwmgłowe. Przedni pas charakteryzuje się też precyzyjnie zaprojektowanymi kanałami powietrznymi, czarnym grillem i głównymi lampami w technologii LED.

W skład zestawu aerodynamicznego JCW wchodzą także specjalnie konturowane progi oraz tylny fartuch z dyfuzorem. W górnej części nadwozia pojawiły się kolejne elementy służące poprawie opływu powietrza i optymalizacji stabilności przy wielkich prędkościach: spoiler dachowy oraz owiewki tylnych słupków.

Ekskluzywna kolorystyka nadwozia

Mi 3_140968

Nowy lakier Bright Highways Grey to efekt specjalnej technologii malowania i wykończenia: po ręcznym wypolerowaniu nadwozie pokrywane jest bezbarwnym lakierem o wyjątkowym, iście lustrzanym połysku, podkreślającym wyjątkową pigmentowość głównej warstwy kolorystycznej. Dopełnieniem są typowe dla John Cooper Works akcenty o kontrastowej barwie czerwieni: dach, spoiler i obudowy lusterek, ale też obramowania kół, zaciski hamulcowe, ramki kierunkowskazów oraz przedniego i tylnego fartucha. Auto ma oczywiście także wyścigowe pasy Chilli Red na masce i klapie bagażnika, białe na dachu. Nie mogło zabraknąć logo John Cooper Works, którego czerwień jest kolejnym akcentem – tym razem na grillu.

Innym podkreśleniem sportowego charakteru auta jest zdobiący środkową część tylnego fartucha wydech. To sportowy układ, z tłumikami John Cooper Works oraz wspaniałymi chromowanymi końcówkami z logo JCW. To zarazem zapowiedź, że nowy sportowy wariant nie będzie ograniczał swego charakteru do strony wizualnej, że obrazu dopełni wyjątkowa ścieżka dźwiękowa generowana przez silnik.

Mi 4_140966