DRIFT: KUBA PRZYGOŃSKI NA TORZE KIELCE

Kuba Przygoński z Orlen Team wystartuje w trzeciej tegorocznej eliminacji Driftingowych Mistrzostw Polski. Zawody zostaną rozegrane na torze „Kielce” w Miedzianej Górze w dniach 17-18 sierpnia.

Startujący Toyotą Corollą AE ‘86, Kuba, zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Z dwóch rozegranych w tym sezonie rund ukończył jednak tylko jedną. Wygrał na ulicznym torze w Płocku, natomiast w Sopocie dachowała podczas kwalifikacji. Zakwalifikował się do top 32, mechanikom niestety nie udało się przygotować mocno rozbitego auta do finału.

– Po niefortunnym dachowaniu w Sopocie powracam do gry. W Kielcach będę się starał pojechać jak najlepiej i oczywiście walczyć o kolejne punkty. Na pełen cykl Mistrzostw Polski składa się pięć rund. Do klasyfikacji końcowej będą liczone jednak cztery najlepsze starty – wciąż więc mam szansę na zwycięstwo. Ale dla mnie liczy się jednocześnie zabawa jaką daje mi prowadzenie auta podczas driftu. Mam nadzieję, że prezentowane przeze mnie przejazdy spodobają się również kieleckiej publiczności – powiedział Kuba Przygoński.

Zawodnik Orlen Team i Automobilklubu Polski na swoim koncie ma obecnie 100 punktów, prowadzący w generalce Maciej Bochenek wyprzedza go o 60 pkt. Za liderem plasują się: Marek Wartałowicz (126) i Wojciech Goździewicz (116).

Więcej na www.ORLENTeam.pl