DS AUTOMOBILES: PALLAS I ÉTOILE – NOWE NAZWY WERSJI MODELI MARKI

W ciągu roku 2024 modele DS Automobiles otrzymają nowe i bardziej kompaktowe nazewnictwo wersji, oparte na dwóch poziomach wyposażenia PALLAS i ÉTOILE.

Celem tego zabiegu jest większa przejrzystość i spójność z tradycją marki, pozwalająca jednocześnie podkreślić najważniejsze cechy i wyposażenie poszczególnych modeli.


Zobacz relacje:

OSRAM: NOWOŚCI PRODUKTOWE W PORTFOLIO RETROFITÓW LED
 

ROZMAITOŚCI


 

Dzięki nowemu nazewnictwu klienci będą dokładnie wiedzieli, jakiego wyposażenia mogą się spodziewać w każdej z dwóch wyraźnie wyodrębnionych wersji w ofercie marki.

DS Automobiles powraca do nazwy PALLAS nawiązującej do tytułu „Palace” przyznawanego najbardziej luksusowym hotelom pięciogwiazdkowym.

Model DS Pallas z legendarnym wyposażeniem został wprowadzony na rynek w 1964 roku. Sześćdziesiąt lat później nazwa będzie oznaczać dokładnie to samo: francuską doskonałość.

Wersja „Pallas” jako nowość miała „zaspokajać aspiracje najbardziej wymagających klientów”. Wyróżniała się wyjątkową dbałością o detale, która była znakiem firmowym ówczesnego DS.

Powracająca do oferty wersja Pallas nawiązuje do tych samych ambicji, a przypisane do niej bogate wyposażenie jest dostosowane do specyfiki modeli w poszczególnych segmentach.

Flagowa ÉTOILE to również bardzo paryska nazwa. Jest oczywistym odwołaniem do miejsca znanego dziś jako Place Charles-de-Gaulle (dawniej Place de l’Étoile / Plac Gwiazdy). Plac wieńczy słynną Avenue des Champs-Élysées (Pola Elizejskie), a Łuk Triumfalny, znajdujący się na jego środku, jest otoczony brukową nawierzchnią ułożoną we wzór gwiazdy, widoczny z lotu ptaka. Z placu również w układzie gwiaździstym rozchodzą się najbardziej reprezentacyjne paryskie aleje. Realizację tego założenia urbanistycznego nadzorował baron Haussmann.

ÉTOILE to także najwyższy status nadawany od XIX wieku tancerzom baletu Opery Paryskiej.

Sztuka, kreatywność architektów, doskonałość oraz dbałość o najwyższą jakość i fachowość to również cechy wnętrza pojazdów, które będą wykończone wysokogatunkową tapicerką z tworzywa Alcantara lub skóry nappa.

Każda z wersji będzie miała własny, specjalny emblemat z wzorem inspirowanym sztuką dekoracyjną. PALLAS to subtelne połączenie drzwi do dużego paryskiego pałacu i historycznej osi Paryża, wzdłuż której znajdują się: Łuk Triumfalny Carrousel, Obelisk na placu Zgody, Łuk Triumfalny i Wielki Łuk Braterstwa w dzielnicy la Défense, podczas gdy znak ÉTOILE symbolizuje gwiaździsty układ dwunastu alei, zbiegających się w kierunku placu generała Charlesa de Gaulle’a, które to miejsce do 1970 roku nosiło nazwę placu Gwiazdy (Place de l’Étoile).