DS PRZYZNAŁO NAGRODĘ W KONKURSIE ELLE DECO INTERNATIONAL DESIGN AWARDS

Od 7 do 12 czerwca Salone del Mobile.Milano świętowało swoje sześćdziesięciolecie.

Od kilkudziesięciu lat salon pełni rolę eksperymentalnego laboratorium – łączy gatunki, jest miejscem wymiany myśli i tworzy nowe możliwości w świecie designu.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Salone del Mobile.Milano prezentuje projekty kreatywne z różnych krajów i pokazuje kilka tendencji: od klasycyzmu czerpiącego z tradycji i odwołującego się do rzemiosła i umiejętności, poprzez design oparty na funkcjonalności i stylu, po ponadczasowy luksus utrzymany w nowoczesnym tonie.

Konkurs ELLE DECO INTERNATIONAL DESIGN AWARDS (EDIDA) organizowany przy okazji tego wydarzenia od 2003 roku ma wyjątkowy charakter. Gromadzi 25 redaktorek naczelnych czasopism ELLE DECORATION, które nagradzają najlepsze światowe projekty w dziedzinie designu.

Po raz pierwszy DS Automobiles został partnerem wydarzenia i ufundował nagrodę Savoir-Faire Award by DS, która jest przyznawana za wyjątkowe umiejętności i przyczynia się do międzynarodowej promocji zwycięskiego projektu.

DS Automobiles symbolizuje sztukę życia „à la française”. Łączymy ludzi z pasją, ceniących sobie wyrafinowanie, kulturę i kreatywność, reprezentujących wyjątkowy francuski know-how w dziedzinie luksusowych produktów. Nagrodę Savoir-Faire Award by DS Automobiles utworzyliśmy z myślą o ELLE DECO INTERNATIONAL DESIGN AWARDS, bo chcieliśmy zainspirować do marzenia i dostarczania praktycznych pomysłów, by te marzenia mogły stać się rzeczywistością – powiedziała Béatrice Foucher, dyrektor generalna DS Automobiles

Nagroda Savoir-Faire Award by DS została przyznana ARCA CABINETMAKER w uznaniu dla wyjątkowej umiejętności łączenia unikatowego know-how z innowacyjnością. ARCA CABINETMAKER projektuje, eksperymentuje i proponuje innowacyjne projekty z wykorzystaniem drewna. Wykazuje się przy tym świetną znajomością tradycyjnych narzędzi. Tworzy także nowe techniki i materiały.

Nagrodę wręczono 8 czerwca w Mediolanie.