DUNLOP 24H DUBAI: POLACY WŚRÓD STARTUJĄCYCH

Już siódma edycja 24-godzinnego wyścigu ‘Dunlop 24h Dubai’ odbędzie się w dniach 13-14 stycznia br. To jeden z najważniejszych i najtrudniejszych wyścigów wytrzymałościowych w kalendarzu międzynarodowych imprez motorowych, który przyciąga czołowe zespoły wyścigowe z całego świata.

Trzeci rok z rzędu wszyscy zawodnicy startujący w wyścigu pojadą na oponach Dunlop, wybranych przez organizatorów dla zróżnicowanych pojazdów klasy super oraz seryjnych aut klasy touring, biorących udział w tym wydarzeniu sportowym. Dunlop dostarczy uczestnikom wyścigu ponad 6000 opon, zapewniając jednocześnie ich serwis oraz wymianę.

Na linii startu autodromu w Dubaju staną bolidy klasy super, takie jak: Ferrari 458 Italia, Lamborghini Gallardo, Porsche 911GT3, BMW Z4GT3, Audi R8, Nissan GT-R, Lotus Evora, Aston Martin Vantage i Corvette. Za ich sterami zasiądą wielkie sławy światowego motorsportu (m.in. Gerard Lopez z Renault F1 Team), nie zabraknie także Polaków. Dwa polskie teamy pojadą Porsche 997 GT3 Cup, a wśród zawodników znajdą się m.in. Robert Lukas, Mariusz Miękoś oraz Adam Kornacki.

– W tym roku jedziemy modelem pucharowego Porsche 997 GT3 Cup z 2009 roku. Jest to samochód, który startował w holenderskich wyścigach Endurance. Ma jednak co ciekawe ABS i to jest dla nas nowością. Naszym głównym celem wraz z moją ekipą jest przede wszystkim dojechać do mety i powalczyć o podium w klasie samochodów Porsche 997. Dubai przywitał nas fajną pogodą, na początku było tak 24-25 stopni Celsjusza, teraz robi się już cieplej. Na początku przyjazdu było sporo zabawy, siatkówki na plaży jednak z dnia na dzień coraz bardziej koncentrowaliśmy się na tym co nas będzie czekało podczas kwalifikacji, a później wyścigu. Nie mniej jednak na początku bardzo wypoczęliśmy, a jazda po tutejszych drogach to przyjemność i nie duży wydatek skoro litr paliwa kosztuje w przeliczeniu około 1,5 złotego. Nowością w naszym teamie, oprócz 3 wystawionych zawodników i kilku nowych „stranieri” w składzie, jest kucharz, który serwuje nam prawdziwego polskiego grilla. Choć w hotelu jedzenie jest fantastyczne – pozdrawiamy szefa kuchni hotelowej – Łukasza, potrzebowaliśmy catheringu na torze. Stąd pojawił się Marcin i w swojej roli spisuje się kapitalnie. Grill i polskie jedzenie na pewno dodadzą nam sił w tych bojowych warunkach. – powiedział Miękoś.

– W 2011 roku Dunlop ponownie wspiął się na szczyt w wyścigach. Pojazdy wyposażone w opony Dunlop zwyciężyły w amerykańskiej serii Le Mans oraz królowały w swojej klasie podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Sukcesy te, połączone z kompleksową ofertą opon do bardzo zróżnicowanych typów pojazdów wyścigowych, świadczą o naszej zdolności do wspierania najbardziej prestiżowych imprez, do których należy 24-godzinny wyścig w Dubaju – powiedział Gary Wassell, Menedżer ds. sportów motorowych Dunlop.

Współpraca w zakresie dostarczenia opon do pojazdów startujących w wyścigu w Dubaju jest ściśle powiązana z dotychczasowymi osiągnięciami Dunlopa w innych wyścigach wytrzymałościowych. Dunlop jest nie tylko najbardziej utytułowanym producentem opon – pod względem startów w 24-godzinnym wyścigu Le Mans – z trzydziestoma czterema zwycięstwami na koncie, ale też oficjalnym dostawą opon do 24-godzinnych wyścigów Silverstone i w Barcelonie.

Opony wyścigowe Dunlop są projektowane i produkowane w firmowym Centrum Sportów Motorowych w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Dunlop jest nie tylko Oficjalnym Partnerem Technicznym prestiżowych producentów samochodów sportowych, takich jak BMW Motorsport, ale też corocznym dostawcą ponad 200 tysięcy zaawansowanych technicznie opon wyścigowych dla Motocyklowych Mistrzostw Świata klasy Moto2 i Moto3, międzynarodowych wyścigów GT i Endurance, a także dla imprez krajowych, takich jak brytyjskie Mistrzostwa Samochodowe Touring i holenderskie Mistrzostwa Supercar.

Dunlop to marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy.Wielu wiodących światowych producentów samochodów, takich jak Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes-Benz i Porsche stosuje opony Dunlop do montażu fabrycznego.

Relacja na żywo na stronie www.24hDubai.com.

Fot.: 24hdubai.com