DUNLOP: NOWE OPONY DO NOWEGO MASSERATI

Dunlop 1_Sport Maxx RT (3)

Dunlop rozszerzył linię opon Sport Maxx RT (RT – Racing Technology), zaprezentowanych po raz pierwszy w Ascari w Hiszpanii w lutym ubiegłego roku. Linia zostanie wzbogacona o 25 rozmiarów, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na tę wysokiej klasy sportową oponę.

Opony Dunlop Sport Maxx RT, są zaprojektowane specjalnie z myślą o entuzjastach dynamicznej jazdy, którzy uwielbiają poczucie kontroli nad samochodem o potężnej mocy silnika i marzą, by kiedyś znaleźć się na linii startu najbardziej prestiżowych wyścigów świata.


Zobacz także:
OPONY


– Wprowadzając Sport Maxx RT, chcieliśmy jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję lidera w obszarze opon o najwyższych osiągach: UHP. Reakcja konsumentów na te opony była niezwykle pozytywna. Spodziewaliśmy się sukcesu, ale zapotrzebowanie na nowy produkt przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Aby sprostać rosnącemu popytowi na Sport Maxx RT do innych modeli samochodów, wprowadzamy 25 nowych rozmiarów – powiedział Sanjay Khanna, dyrektor zarządzający marki Dunlop.

Już teraz opony Sport Maxx RT montowane są w autach o dużej mocy wiodących marek świata, a w 2013 roku dołącza do nich kolejny duży producent w tym segmencie – Maserati. Nowy model: Quattroporte został zaprezentowany na targach Detroit Motor Show 2013 właśnie z oponami Dunlop Sport Maxx RT w rozmiarze 245/45 ZR19 98 Y (na osi przedniej) i 275/40 ZR19 101 Y (na tylnej osi). Stylizacja nowego Maserati pozostała zbieżna z klasyczną linią marki, odwołującą się do wzorców włoskiej elegancji. Równie stylowe jest wnętrze, wykończone wysokiej jakości skórą i drewnem.

Dunlop 2_Sport Maxx RT (1)

Opona Dunlop Sport Maxx RT, dostosowana do osiągów Maserati, zapewnia przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni, niższe zużycie paliwa i mniejszą emisję CO2, a także krótszą drogę hamowania i lepszą kontrolę nad pojazdem w zakrętach.

Testy przeprowadzone przez TÜV SÜD potwierdzają solidne właściwości drogowe tych opon Dunlop. Sport Maxx RT deklasują najbliższych konkurentów pod względem parametrów hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, osiągając wyniki lepsze o 7 proc. Ponadto niezależne testy wykazały wyższość Dunlop Sport Maxx RT pod względem oporu toczenia (o 11 proc.) w stosunku do najważniejszych konkurentów na rynku.

Duża stabilność w zakrętach, zwiększona przyczepność i lepsze przystosowywanie się do różnych nawierzchni drogowych zapewniły oponie Dunlop Sport Maxx RT uznanie producentów najmocniejszych samochodów, takich jak: Mercedes SLS i C63 AMG Black Series, Audi TT RS i R8, Porsche 911 GT3 oraz BMW M5. Ten ekskluzywny klub wzbogacił się o nowego, prestiżowego członka: Maserati Quattroporte.

– Jesteśmy bardzo dumni z wyboru naszych opon przez Maserati. Quatropporte to znacznie więcej niż samochód – jego elegancja, komfort, osiągi i najwyższa precyzja wykonania stawiają go w gronie najlepszych z najlepszych – dodał S. Khanna.

Dunlop 3_Sport Maxx RT (2)