DUNLOP: SUKCES W DUBAJU I REKORD SERWISOWY

W siódmej edycji wyścigu ‘Dunlop 24h Dubai’, po interesującej rywalizacji, miejsca na podium zajęły trzy samochody AMG Mercedes SLS. Zwyciężył niemiecki Black Falcon, a jego czterej kierowcy: Khaled Al Qubaisi, Sean Edwards, Jaroen Bleekemolen i Thomas Jäger przejechali łącznie 628 okrążeń (3384,92 km) ustanawiając tym samym nowy rekord dystansu w tym wyścigu.

Drugie miejsce wywalczył zespół Heico Motorsport AMG Mercedes z takimi kierowcami jak Bernd Schneider, Maximilian Buhk, Christiaan Frankehout,Max Nilsson i Andreas Zuber. Trzecie miejsce otrzymało siostrzane auto kierowane przez Bernda Schneidera, Kennetha Heyera, Andreasa Simonsena i Rodolfo Gonzaleza.

Zeszłoroczni zwycięzcy, zespół Schubert BMW Team, złożony z Abdulaziza Al Faisala, Faisala Binladena, Edwarda Sandströma, Jörga Müllera i Claudii Hürtgen, jadących BMW Z4, przez większość czasu walczył o miejsce na podium, ale zanieczyszczenie wlotu powietrza na trzy godziny przed końcem wyścigu spowodowało spadek z podium i ostatecznie zajęcie czwartej lokaty.

Firma Dunlop – jako dostawca opon do wszystkich startujących w wyścigu pojazdów – ma okazję do zaprezentowania trwałości i wysokich osiągów swojego ogumienia. Rezultaty, jakie osiągają te opony, w samochodach różnego typu i w jednym z najbardziej wymagających wyścigów na świecie są bardzo dobre. ‘Dunlop 24h Dubai’ łączy w sobie intensywność słynnych wyścigów samochodowych takich jak Spa i Le Mans z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Na trasie wyścigu nawet w nocy temperatura nie spadała poniżej 31 stopni Celsjusza, a w dzień zbliżała się nawet do 41 stopni.

Stworzone specjalnie do zmagań w ramach wyścigów opony Dunlop, mimo wysokich temperatur i ciągłych wysokich prędkości, utrzymywały najwyższe parametry techniczne przez ponad 90 minut. Odpowiada to przejechaniu dystansu całego wyścigu klasy Grand Prix na jednym komplecie opon.

Marka Dunlop ma na koncie nie tylko 34 zwycięstwa w 24-godzinnym rajdzie Le Mans, ale także uzyskała tytuł Oficjalnej Opony podczas 24-godzinnych wyścigów na torze Silverstone i w Barcelonie. Jest także aktualnym mistrzem kategorii Prototyp i GT wyścigów American Le Mans. Wyścig w Dubaju rozpoczął niezwykły dla marki okres – dostarczy ona bowiem opony dla ponad 500 różnych wyścigów, które odbędą się w 2012 roku.


ZAPRACOWANY SERWIS I NOWY REKORD

Podczas wyścigu ‘Dunlop 24h Dubai’ oczy wszystkich kibiców zwrócone były na tor,. Tymczasem za kulisami odbywał się nie mniej emocjonujący wyścig: technicy Dunlopa pracowali przez całą dobę, non-stop utrzymując bolidy w ruchu i prowadząc ogromny serwis wymiany opon.

W czasie 24-godzinnego wyścigu zespół Dunlopa zamontował 3500 opon wyścigowych. W godzinach szczytu – zwłaszcza na początku wyścigu, kiedy każdy samochód walczył o swoją pozycję – zespół montował, pompował i wyważał oponę co piętnaście sekund.

– To prawdopodobnie największy i najszybszy weekendowy serwis opon na świecie. Jeżeli jakikolwiek inny sprzedawca czy warsztat oponiarski zamontował więcej niż 3500 opon w ciągu jednego dnia, chcielibyśmy się dowiedzieć jak tego dokonał! – powiedział Jean-Felix Bazelin, Dyrektor generalny Dunlop Motorsport.

Dunlop zorganizował linię montażu opon w tymczasowym budynku w Dubaju, a pracowali na niej najbardziej doświadczeni serwisanci opon z siedmiu krajów. Proces zmiany opon obejmował sześć maszyn montujących i wyważających wyposażonych w zmienione silniki, tak aby zwiększyć szybkość montażu o 50 procent.

– Kiedy obsługujemy wyścigi najwyższej klasy wiele mówi się o technologiach stosowanych do produkcji opon. Niemniej jednak żaden z naszych sukcesów nie byłby możliwy bez profesjonalizmu i efektywność techników Dunlopa. Ich nowy rekord to zwycięstwo w mistrzostwach świata w montażu opon – dodał Jean-Felix Bazelin.

Opony wyścigowe Dunlop są projektowane i produkowane w firmowym Centrum Sportów Motorowych w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Dunlop jest nie tylko Oficjalnym Partnerem Technicznym prestiżowych producentów samochodów sportowych, takich jak BMW Motorsport, ale też corocznym dostawcą ponad 200 tysięcy zaawansowanych technicznie opon wyścigowych dla Motocyklowych Mistrzostw Świata klasy Moto2 i Moto3, międzynarodowych wyścigów GT i Endurance, a także dla imprez krajowych, takich jak brytyjskie Mistrzostwa Samochodowe Touring i holenderskie Mistrzostwa Supercar.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.dunlop.eu.