DUNLOP: WINTER RESPONSE 2 GODNA POLECENIA

Winter Response 2 _1

Wyniki niezależnych testów wskazują, że nowe opony Dunlop Winter Response 2 to dobry wybór na zimę. Zyskały bowiem uznanie organizacji badawczych z różnych europejskich krajów.

Według organizacji motoryzacyjnej ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) opona jest „dobrze zrównoważona i osiąga najlepsze rezultaty na mokrej nawierzchni i śniegu, a także w zakresie zużycia paliwa”. Wyniki testów przeprowadzonych przez ADAC dają oponom Dunlop Winter Response 2 mocne drugie miejsce i ogólną ocenę „dobra” – najwyższą możliwą w tym teście.


Zobacz także:
OPONY


Także badania wykonane przez niemiecką organizację ACE-Lenkrad i GTÜ (Gesellschaft für Technische Überwachung) potwierdziły, że opona Dunlop Winter Response 2 jest jednym z najlepszych produktów na zimowe miesiące. Tu też zajęły drugie miejsce z pożądaną oceną „zdecydowanie godna polecenia”. Szwajcarskie stowarzyszenie TCS uznało opony za „szczególnie godna polecenia”, plasując je na drugiej pozycji.

– Nowa linia produktów Dunlop osiąga w tym roku znakomite wyniki. Po zwycięstwie naszej letniej opony Sport BluResponse w dużej liczbie niezależnych testów, wkraczamy w sezon zimowy z zupełnie nowym produktem, który znów zyskuje uznanie. Rozwój opon pozwala na coraz wyższy poziom osiągów opon,
a Dunlop jest w tej dziedzinie wyraźnym liderem – powiedział Alexis Bortoluzzi, Dyrektor marki i strategii w Europie, na Bliskim Wschodzi i w Afryce.

Winter Response 2 _2

Winter Response 2, opona do małych i kompaktowych samochodów, oferuje solidne parametry jeśli chodzi o hamowanie i prowadzenie auta na śniegu i lodzie, kiedy zimowe drogi są mokre. Winter Response 2 to druga generacja cieszących się powodzeniem opon Winter Response i uzupełnienie SP Winter Sport 4D, czyli linii opon zimowych high-performance Dunlopa. Winter Response 2 jest dostępna w 22 rozmiarach, od 155/65 R14 do 195/65 R15. W ramach europejskiego systemu etykietowania opon, obowiązującego od listopada 2012 r., Winter Response 2 uzyskuje kategorię B w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni.

Dzięki zastosowaniu nowej technologii w nowej oponie osiągi zostały udoskonalone w stosunku do poprzedniego modelu. Wprowadzone zmiany to między innymi zastosowanie lameli barkowych nachylonych pod kątem 45 stopni, które poprawiają przyczepność podczas pokonywania zakrętów na śniegu i lodzie. Nowy profil z geometrią bloków bieżnika polepsza trakcję podczas przyspieszania i hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem. Z kolei większe zagęszczenie lameli zwiększa liczbę krawędzi „wgryzających się” w śnieg i zapewnia bardziej stabilną jazdę na mokrej nawierzchni, a ponadto poprawia trakcję i stabilność podczas pokonywania zakrętów na śniegu oraz skraca drogę hamowania.

Dunlop to marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company.