DZIESIĘĆ OSÓB RANNYCH – UWAŻAJMY NA ŚLISKIE DROGI

Okres Świąt Bożego Narodzenia był w tym roku znacznie spokojniejszy niż ubiegły. Ale należy pamiętać, że czas wyjazdów jeszcze się nie zakończył. Tymczasem na drogach panują trudne warunki.

Podczas trzech dni (poniedziałek – środa) na drogach doszło do 153 wypadków, w których zginęło 17 osób, a 191 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 455 nietrzeźwych kierujących. Tymczasem tylko w piątek, 29 grudnia doszło do 84 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 101 zostało rannych…

Sobota zaczęła się także tragicznie. Dziesięć osób zostało rannych w wyniku rannego zderzenia mikrobusa, z samochodem ciężarowym, do którego doszło dziś nad ranem na drodze krajowej nr 1 koło Aleksandrowa Kujawskiego. Mercedes Sprinter w miejscowości Brzoza (pow. aleksandrowski) zjechał na przeciwległy pas ruchu. Dziesięć osób jadących busem zostało przewiezionych do szpitali.

Strażacy musieli rozciąć wrak pojazdu, by wydobyć cztery zakleszczone w jego wnętrzu osoby. Stan dwóch rannych ciężki, czterech następnych poważne obrażenia (złamania kończyn).

Pogoda jest zmienna dlatego ciągłe apele o zachowanie ostrożności. Na zachodzie kraju pada marznący deszcz, jezdnie są śliskie. Tak może być dziś także po południu w centralnej Polsce.

Uważajmy!

Fot.: policja.pl