EEA 2011: NAGRODA GŁÓWNA DLA RENAULT POLSKA!

Renault Polska oraz działająca na zlecenie firmy Agencja Allegro zdobyły nagrodę główną w kategorii CSR konkursu European Excellence Awards 2011 za Szkolne Kluby Bezpieczeństwa – element programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Ogłoszenie zwycięzców nastąpiło w Amsterdamie.

W konkursie European Excellence Awards 2011 wzięło udział blisko 1300 projektów public relations z całej Europy, zgłoszonych do 57. kategorii konkursowych. Szkolne Kluby Bezpieczeństwa zostały nominowane do nagrody głównej w dwóch kategoriach – CSR oraz kampanie krajowe i regionalne zrealizowane w Polsce, Rosji i na Ukrainie. Międzynarodowe jury konkursu ostatecznie uznało projekt edukacyjny Renault za najlepszą kampanię CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) w Europie!

– Zdobycie nagrody głównej w tak prestiżowym konkursie jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Odpowiedzialność społeczna Renault znajduje swoje odzwierciedlenie w licznych działaniach na rzecz społeczeństwa, edukacji, różnorodności i ochrony środowiska. W Polsce od 17 lat angażujemy się w poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez edukację dzieci i kierowców. Tę nagrodę dedykuję wszystkim uczniom i wychowawcom zrzeszonym w Szkolnych Klubach Bezpieczeństwa, którzy znajdują energię, aby zmieniać swoje otoczenie – dla dobra nas wszystkich. Dziękuję też wszystkim partnerom naszego programu – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa to wprowadzony w Polsce w listopadzie 2010 najnowszy element programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Celem projektu jest aktywne działanie dzieci zrzeszonych w ramach klubów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej – w szkole, jak i poza nią.

W ciągu 7 miesięcy realizacji projektu (listopad 2010 – czerwiec 2011) powstało ponad 300 klubów we wszystkich województwach w kraju. Członkowie SKB samodzielnie dodali ponad 700 relacji ze swoich działań, w specjalnie utworzonym serwisie internetowym SKB www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb. Na potrzeby projektu zorganizowano także ogólnopolski konkurs na najbardziej aktywny i efektywny Szkolny Klub Bezpieczeństwa, którego uroczysty finał odbył się w Sejmie RP.

Za kompleksowe działania wokół projektu (administracyjne, PR oraz event) odpowiadała Allegro Agency Anna Gogacz.

– Niezwykle cieszymy się, że projekt realizowany przez naszą agencję na zlecenie Renault Polska zyskał uznanie międzynarodowego jury i okazał się najlepszą kampanią CSR w Europie. Świadomość, że w gronie nagrodzonych znalazły się tylko trzy projekty z Polski, jest dla nas jeszcze większym sukcesem – podsumowuje Anna Gogacz, general manager Allegro Agency Anna Gogacz.

Program “Bezpieczeństwo i mobilność dla Wszystkich” Renault wspiera również serwis NewsAuto.pl.