ELEKTRYCZNY SOLARIS TESTOWANY NA ULICACH POZNANIA

Solaris_electric1

Elektryczny autobus Urbino 12 electric na dwutygodniowe testy przekazała Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Poznaniu firma Solaris Bus & Coach.

To kolejny etap przygotowań przewoźnika do wdrożenia pojazdów bez- emisyjnych do swojej floty.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ECO


 

W minionym roku podobne testy w poznańskim MPK przechodził przegubowy Solaris Urbino 18 electric.

Solaris_electric2

W rozstrzygniętym w 2018 roku przetargu na dostawę 21 autobusów elektrycznych do Poznania najlepszą ofertę złożyła firma Solaris Bus & Coach S.A. Przed rozpoczęciem dostaw w ramach tego kontraktu, które planowane są na koniec bieżącego roku, MPK w Poznaniu rozpoczęło dwutygodniowe testy Urbino 12 electric. Ich celem jest zebranie przez przewoźnika dodatkowych doświadczeń, które umożliwią najefektywniejsze wykorzystanie floty bateryjnych autobusów.

Przekazany pojazd to zwycięzca konkursu Bus of the Year 2017. Elektryczny Urbino wyposażony jest m.in. w klimatyzację oraz system informacji pasażerskiej. Na czas testów w Poznaniu, producent przystosował także kasowniki do obsługi poznańskich kart aglomeracyjnych PEKA.

Z końcem bieżącego roku stolica Wielkopolski dołączy do grona miast, na ulicach których można spotkać regularnie kursujące autobusy elektryczne – 15 przegubowych i sześć 12-metrowych. Zgodnie z podpisaną umową, jego realizacja zakończy się do końca lutego 2020 roku.