EQUIP AUTO ALGERIA 2020: UDANY DEBIUT PGM NA TARGACH

Targi Equip Auto Algeria to jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Afryce Północnej poświęcona samochodowym częściom zamiennym i usługom serwisowym.

W Algierze producentów znad Wisły reprezentowało stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM).


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

PGM przedstawiło szeroką ofertę części motoryzacyjnych produkowanych w Polsce, m.in. oferowanych pod wspólną marką PGM Automotive filtrów, akumulatorów i elementów zawieszenia. Odwiedzający interesowali się także polskimi olejami, układami wydechowymi, piórami wycieraczek, rolkami rozrządu czy zaworami.

– W targach Equip Auto Algeria uczestniczyliśmy po raz pierwszy. Naszym głównym celem było nawiązanie relacji z importerami i dystrybutorami samochodowych części zamiennych z regionu Afryki Północnej i to nam się udało. Nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, pozyskaliśmy ponad 50 kontaktów biznesowych, z których część dobrze rokuje na przyszłość – powiedział Bartosz Mielecki, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia PGM.

W 14. edycji Equip Auto Algeria udział wzięło 300 wystawców z 15 krajów. Z uwagi na sytuację spowodowaną przez koronawirusa organizatorzy w ostatniej chwili odwołali udział przedstawicieli ponad 120 firm chińskich oraz kilku firm z Włoch i Korei Płd. Również liczba odwiedzających była niższa niż zakładane 10 tysięcy.

Stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM) to ogólnopolska organizacja zrzeszająca polskich producentów części i komponentów do samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych. Aktualnie organizacja skupia ponad 40 firm produkcyjnych o różnym profilu działania i różnej skali, które łącznie zatrudniają ponad 6000 pracowników i generują obroty na poziomie ok. 3 mld zł.

Grupa członków stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna powołała w październiku 2019 r. spółkę PGM Automotive, w której skład weszły: PZL Sędziszów S.A. (producent filtrów), FA Krosno S.A. (producent sprężyn gazowych), ZAP Sznajder Batterien S.A. (producent akumulatorów), TIP Topol Sp. z o.o. (producent zawieszeń pneumatycznych) i Pelmet Sp.j. (producent elementów układu kierowniczego).