EURONCAP: GWIAZDKI DLA NOWEGO MODELU QASHQAI

Ni_114317

Nowy Nissan Qashqai zdobył pięć gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa EuroNCAP. Model, którego sprzedaż właśnie rozpoczęła się w Europie, potwierdził wysoką ochronę podróżujących i pieszych.

Samochód wyposażony jest w liczne nowe i innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, które pomogły mu z powodzeniem zaliczyć rygorystyczne testy i zdobyć maksymalną ocenę.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO


W teście zderzenia czołowego przedział pasażerski Nissana Qashqai zachował swoją strukturę, a odczyty czujników umieszczonych na manekinach potwierdziły dobrą ochronę kolan i kości udowych kierowcy i pasażera. Za zabezpieczenie kierowcy przyznano maksymalną liczbę punktów, doceniając dobrą ochronę wszystkich partii ciała. Maksymalną punktację samochód uzyskał również w teście uderzenia bocznego w barierę.

Równie dobrze wypadł Qashqai w testach ochrony najmłodszych pasażerów. Po analizie dziecięcych manekinów użytych w testach dynamicznych nowemu Nissanowi przyznano maksymalną liczbę punktów za ochronę, jaką zapewnił 18-miesięcznemu niemowlęciu.

Maksymalną punktacją w końcowym raporcie nagrodzono także konstrukcję przedniego zderzaka, który chroni nogi pieszych.

Dbałość o bezpieczeństwo

Dobry wynik Nissana Qashqai w testach EuroNCAP to w głównej mierze zasługa zaawansowanego zestawu funkcji podnoszących bezpieczeństwo. Elektroniczne systemy wchodzące w skład pakietu oferują kierowcy i pasażerom wysoki poziom bezpieczeństwa biernego. W modelu zastosowano między innymi następujące technologie: system hamowania awaryjnego, ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, adaptacyjne światła drogowe oraz rozpoznawanie znaków drogowych. Kolejne elementy pakietu to systemy ostrzegania o pojeździe w martwym polu oraz wykrywania poruszających się obiektów. Ich działanie jest możliwe dzięki cieszącej się uznaniem technologii Around View Monitor, czyli systemowi kamer 360°.

Głównymi zaletami crossovera drugiej generacji są technologie, stylistyka i jeszcze lepsza dynamika. Sprzedawszy ponad dwa miliony egzemplarzy modelu pierwszej generacji, Nissan potwierdził zalety samochodu rodzinnego.

Pięć gwiazdek EuroNCAP to istotne osiągnięcie wśród wśród innych wyróżnień na koncie modelu. Jego produkcję uruchomiono w styczniu w brytyjskich zakładach Nissana w Sunderland, w których nowy egzemplarz powstaje co 61 sekund. W plebiscycie czołowego brytyjskiego magazynu What Car? nowy Qashqai otrzymał tytuł Samochodu Roku 2014.