EURONCAP: MAZDA MX-30 ZDAŁA EGZAMIN W TESTACH

Mazda MX-30 była sprawdzana w najnowszej serii testów zderzeniowych Euro NCAP. Elektryczne auto zdobył maksymalną liczbę pięciu gwiazdek.

Samochód otrzymał noty 91 i 87 procent odpowiednio w kategoriach Bezpieczeństwo Dorosłych Pasażerów i Bezpieczeństwo Dzieci.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Rezultat 91 proc. to najlepszy dotychczas zarejestrowany wynik w zakresie Ochrony Dorosłych Pasażerów wśród wszystkich pojazdów testowanych w najnowszej serii badań Euro NCAP 2020. Mazda MX-30 otrzymała maksymalną notę w testach symulujących zderzenia boczne, a także maksymalne oceny za wyniki testu zabezpieczenia dzieci w wieku 6 i 10 lat podczas symulacji zderzeń czołowego i bocznego.

Nowy model jest pierwszym pojazdem marki, który uzyskał ogólną pięciogwiazdkową notę w ramach nowych, bardziej rygorystycznych zasad testów zderzeniowych Euro NCAP 2020. Klasyfikacja na rok 2020 wprowadza nowe testy, które mają na celu sprawdzenie jak samochody sprostają długotrwałym potrzebom w zakresie ochrony pasażerów i lepszej ochrony po zderzeniu oraz promują najnowsze zaawansowane technologie i systemy wspomagania kierowcy.

Elektryczny kompaktowy SUV dołącza do Mazdy CX-5 (2017), Mazdy 6 (2018), Mazdy 3 oraz CX-30 (2019), które także otrzymały pięć gwiazdek w testach Euro NCAP.

Pozostałe wyniki testu: Bezpieczeństwo Pieszego – 68 proc., Systemy Bezpieczeństwa – 73 proc. Wysoka nota wynika z trzech kluczowych czynników: użycia architektury nadwozia Skyactiv- Vehicle o zwiększonej sztywności – lekkiej i zarazem absorbującej uderzenia oraz zastosowania szerokiej gamy zaawansowanych technologii bezpieczeństwa i-Activsense.

Marka nieustannie pracuje nad zwiększaniem poziomu bezpieczeństwa w ramach filozofii Mazda Proactive Safety.