EURONCAP: NOWY HYUNDAI SANTA FE SUPERSUV-EM

HYu 1_ Santa Fe_2re

Hyundai Santa Fe Nowej Generacji został uznany za najbardziej bezpieczny samochód w swoim segmencie, w ocenie Euro NCAP w 2012 roku.

Wyniki we wszystkich kategoriach testowych okazały się najlepsze w klasie, co czyni Santa Fe jednym z najbardziej bezpiecznych pojazdów dotychczas testowanych przez tę niezależną organizację. Jednocześnie Santa Fe został liderem bezpieczeństwa w segmencie ‘Duży SUV 4×4’, wyprzedzając takie modele, jak: Mercedes-Benz M- Klasa i Range Rover.


Zobacz także:
TESTY EURONCAP – WYNIKI


Spośród 36 testowanych w 2012 r modeli, osiem zostało zarekomendowanych przez Euro NCAP ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa. W zakresie ‘ochrona dorosłych pasażerów’ Hyundai Santa Fe uzyskał 96 proc. z maksymalną liczbą punktów w teście bocznym. W zakresie ‘ochrona przewożonych dzieci’ osiągnął notę 89 proc., a w kategorii ‘systemy bezpieczeństwa’ notę 86 proc. – między innymi dzięki wyposażeniu w system stabilizacji pojazdu.

Zastosowanie w Santa Fe aktywnego systemu ochrony pieszych, jest kolejnym dowodem na najwyższą dbałość Hyundaia o bezpieczeństwo na drogach. W razie zderzenia z pieszym system zostaje aktywowany, zmniejszając ryzyko poważnych obrażeń. W kategorii ochrona pieszego Hyudnai Santa Fe uzyskał wynik na poziomie 71 proc., czym znacznie wyprzedził swoich konkurentów, dla których średnia wyniosła 63 proc.

Hyu 2_Santa Fe_1re

– Fakt, że Hyundai posiada w swojej ofercie Santa Fe Nowej Generacji – samochód rekomendowany przez Euro NCAP jako najbardziej bezpieczny w swojej klasie – świadczy o najwyższej trosce marki o uczestników ruchu drogowego. Zastosowane standardy bezpieczeństwa w połączeniu z niskim poziomem emisji CO2, bogate wyposażenie i atrakcyjny design samochodu, składają się na kompleksowy pakiet korzyści, dedykowany naszym europejskim Klientom – powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

Hyundai Santa Fe Nowej Generacji to kolejny model z gamy Hyundaia, który uzyskał maksymalną notę 5 gwiazdek w rygorystycznych testach Euro NCAP, obok nowego i20, ix20, ix35, i40, Velostera oraz i30.

Model Santa Fe oferowany jest w całej Europie z programem 5-letniej potrójnej gwarancji, na który składają się: 5 lat pełnej gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej i 5 lat assistance.

Hyu 3_Santa Fe_10re