EURONCAP: PEUGEOT 2008 Z NAJWYŻSZĄ OCENĄ

Peu 1_22

Wprowadzony na rynki europejskie w kwietniu bieżącego roku crossover Peugeot 2008 zdobył 5 gwiazdek w testach Euro NCAP. Już ponad 54 000 klientów zamówiło model w Europie, a kolejnych 25 000 złożyło zamówienia do produkcji.

Największym zainteresowaniem cieszą się dwa najwyższe poziomy wyposażenia. Testy przeprowadzone przez niezależną organizację Euro NCAP potwierdzają wysoki poziom bezpieczeństwa nowego modelu.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO
EURONCAP


Potwierdzeniem zaawansowania w tej dziedzinie są:
– tempomat z ogranicznikiem prędkości;
– ESP (łączący system kontroli trakcji ASR, kontrolę stabilności CDS, system wspomagania hamowania awaryjnego AFU oraz elektroniczny rozdzielacz siły hamowania EBD);
– parametry hamowania zapewnione przez hamulce tarczowe wszystkich czterech kół;
– sześć poduszek powietrznych (dwie czołowe, dwie boczne i dwie kurtyny);
– trzy punkty kotwiczenia dla fotelików typu Isofix.

Peu 2_101

Peugeot 2008 korzysta również za pośrednictwem doświadczenia marki z nowoczesnych i zaawansowaych usług w zakresie bezpieczeństwa w razie incydentu, jak system Peugeot Connect SOS & Assistance, który pozwala na zlokalizowanie pojazdu oraz nawiązanie łączności z jednostkami mogącymi udzielić właściwej pomocy.

Z drugiej strony, konstrukcja kabiny i deski typu Peugeot i-Cockpit pozycjonuje kierowcę w sposób ergonomiczny. Kierowca ma natychmiastowy oraz intuicyjny dostęp do wszystkich elementów sterujących pojazdem. Warto przypomnieć, iż deska rozdzielcza typu Peugeot i- Cockpit składa się z niewielkiej kierownicy multifunkcyjnej, regulowanej na wysokość i głębokość, zegarów w polu widzenia drogi i 7-calowego ekranu dotykowego.

Peu 3_E