EURONCAP: RENAULT ARKANA BEZ KŁOPOTÓW NA PIĘĆ GWIAZDEK

Nowe, hybrydowe Renault Arkana w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez Euro NCAP zdobył maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Sportowy i przestronny SUV zapewnia najwyższy poziom ochrony kierowcy i pasażerów oraz innych użytkowników drogi.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO

ECO


 

Nowy model jest wizytówką zaangażowania i know- how marki w dziedzinie bezpieczeństwa samochodów. Zaprojektowany na modułowej platformie CMF-B, ma zoptymalizowaną konstrukcję nadwozia oraz zmienioną konstrukcję siedzeń z pasami bezpieczeństwa wyposażonymi w napinacze pirotechniczne i ograniczniki napięcia, by zapewnić optymalne utrzymanie ciała wszystkich pasażerów.

Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która umożliwia uniknięcie tzw. nurkowania i zapewnia doskonałe trzymanie ciała pasażera. Z rasową linią i ciekawą stylistyką mocno wyprofilowanego nadwozia Arkana jest rasowym, przestronnym i komfortowym SUV-em – świetnie nadającym się dla rodziny. Duże wnętrze pozwala z łatwością zainstalować foteliki dla dzieci na bocznych miejscach z tyłu.

Nowe Renault jest wyposażone w systemy wspomagające prowadzenie najnowszej generacji. Wśród tzw. systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) warto wymienić system Easy Pilot – asystenta jazdy w korkach i na autostradzie, system rozpoznawania znaków drogowych, system kontroli martwego pola, system kontroli pasa ruchu czy system utrzymywania pasa ruchu.

Zapewniają one wyższe bezpieczeństwo i komfort psychiczny podczas jazdy. Nowa Arkana jest także wyposażona w aktywny system wspomagania nagłego hamowania. W przypadku wykrycia rowerzysty lub pieszego system ostrzega kierowcę o niebezpieczeństwie i w razie braku reakcji z jego strony włącza hamowanie.

Kolejnym czynnikiem podnoszącym bezpieczeństwo w Arkanie jest lepsza widoczność, uzyskana m.in. dzięki kamerom 360°, przednim reflektorom LED w standardzie, funkcji automatycznej zmiany świateł drogowych na mijania oraz wewnętrznemu elektrochromatycznemu lusterku wstecznemu.

Niezależnie od warunków atmosferycznych, jazdy w dzień lub w nocy, przy zjechaniu z pasa lub zmianie pasa, podczas jazdy po mieście lub parkowania technologie wspomagające kierowcę zapewniają wszystkim wyższe bezpieczeństwo i komfort oraz zmniejszają ryzyko, niezależnie od tego, czy siedzimy w samochodzie na miejscu kierowcy lub pasażera, czy jesteśmy innym użytkownikiem drogi potencjalnie narażonym na niebezpieczeństwo.