EURONCAP: SEAT Mii TEŻ NA PIĄTKĘ

Nowy, miejski samochód Mii wyróżniono pięcioma gwiazdkami w ostatnim teście zderzeniowym organizowanych przez prestiżową organizację Euro NCAP. W czterech zupełnie różnych kategoriach, które oceniane są w czasie testu, Mii otrzymał wynik 89 procent w kategorii “ochrona pasażerów” i maksymalną ilość punktów za ochronę pasażerów podczas zderzenia czołowego.

Co więcej, Euro NCAP zwróciło szczególną uwagę na ochronę kolan i kości udowych osób zajmujących miejsca na przednich fotelach.

W kategorii “ochrona dzieci”, Mii osiągnął wynik 80 proc. Najwyższą liczbę punktów nowy Seat otrzymał w teście dynamicznym, który miał na celu sprawdzenie poziomu ochrony manekina 3-letniego dziecka.

Wynik Mii w kategorii “ochrony pieszych” wyniósł 46 proc. W “zastosowaniu technologii bezpieczeństwa” wynik to 86 proc., dzięki wysoce zaawansowanemu systemowi ESP, który na rynku europejskim montowany jest w standardzie.

Mii dostępny jest również z systemem City Safety Assist. Dzięki innowacyjnej technologii laserowej, system rozpoznaje obecność innych pojazdów przed samochodem i ostrzega kierowcę, jeśli ten z przodu zwalnia. Ponadto, jeżeli kierowca nie zareaguje, Mii automatycznie zaczyna hamować, co w wielu sytuacjach pozwala uniknąć kolizji. W razie konieczności, system ten może nawet zatrzymać samochód.

Kompaktowy 3-drzwiowy model Mii sprawdza się w nieustannie zatłoczonym środowisku miejskim. Nowy samochód Seata z silnikiem o pojemności 1,0 litra i mocy 60 lub 75 KM łączy w sobie nowoczesne i energiczne wzornictwo z użyteczną technologią. Dzięki takiemu połączeniu, miejscy kierowcy otrzymują do dyspozycji mały samochód, który z łatwością sprosta wymaganiom ich wiecznie zapracowanego życia.

3-drzwiowy SEAT Mii pojawi się na hiszpańskim rynku już pod koniec roku, zaś w pozostałej części Europy sprzedaż rozpocznie się wiosną 2012 roku.