EURONCAP: SKODA RAPID W TESTACH NA PIĘĆ

Model Rapid został poddany testom zderzeniowym Euro NCAP, w których uzyskał 5 gwiazdek za swój bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

– Model Rapid jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w swoim segmencie. Wyniki Euro NCAP potwierdzają, że nasza kompaktowa limuzyna oferuje nie tylko ponadprzeciętną przestrzeń, korzystny stosunek ceny do jakości, ale także spełnia bardzo wysokie normy bezpieczeństwa – mówi Frank Welsch, członek Zarządu Škody odpowiedzialny za rozwój technologiczny.

Škoda Rapid poradziła sobie bez zarzutu podczas próby, w której badano bezpieczeństwo pasażerów przy zderzeniu czołowym i bocznym. Wyniki pokazały, że samochód zapewnia ochronę osób siedzących na przednich fotelach na poziomie 94 proc. Kolejnym obszarem, w którym Rapid osiągnął świetne rezultaty, było bezpieczeństwo dzieci.

Samochód podczas testu uzyskał bardzo wysoką skuteczność w ogólnej ochronie trzyletniego dziecka, umieszczonego w foteliku Isofix.

Ponadto, model Rapid otrzymał bardzo korzystne wyniki przyznane podczas próby wypadku z pieszym. Specjalna konstrukcja przedniego zderzaka zapewnia 100 proc. bezpieczeństwa dla potrąconego przechodnia. Eksperci z Euro NCAP docenili także dostępny w wyposażeniu standardowym system ESP i funkcję przypominania o niezapiętych pasach.

Za ochronę pasywną w Škodzie Rapid odpowiadają m.in. przednie i boczne poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne oraz regulowane trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami. Na bezpieczeństwo aktywne składają się halogeny przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów, ABS, a także system wspomagania ruszania pod wzniesienia dla systemu ESP.