EXTREME E: ZESPÓŁ ABT CUPRA XE W FINAŁOWYM WYŚCIGU

Załoga w składzie Mattias Ekström i Jutta Kleinschmidt wyrusza na Wybrzeże Jurajskie na finał inauguracyjnego sezonu Extreme E, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Celem jest walka o podium w klasyfikacji generalnej. Zespół ABT CUPRA XE planuje już starty w kolejnym sezonie.


Zobacz także:

SPORT


 

Ekipa ABT CUPRA XE kontynuuje walkę o zwycięstwo w wyścigu w Jurassic X Prix. To ostatnia runda pierwszego w historii sezonu zawodów Extreme E. Kierowcy Mattias Ekström i Jutta Kleinschmidt rywalizują w jednej z najbardziej wymagających serii wyścigów w pełni elektrycznym SUV-em terenowym – e-CUPRA ABT XE1, o mocy 550 KM (400kW).

Walka do ostatniego wyścigu

Po zajęciu drugiego miejsca podczas październikowego Island X Prix na Sardynii, zespół przystępuje do ostatniej rundy z jeszcze większą motywacją. Dzięki temu wynikowi, ekipa ABT CUPRA XE wskoczyła na piąte miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Zespołów i traci zaledwie 10 punktów do podium.

Inauguracyjny sezon mistrzostw Extreme E był ekscytujący. To rok, w którym odkryliśmy nowy styl wyścigów, a także zwróciliśmy uwagę na ważne kwestie dotyczące kryzysu klimatycznego – mówi Mattias Ekström, kierowca ABT CUPRA XE.

Kierowcy zgodnie podkreślają, że chcą zaprezentować się z jak najlepszej strony i zamierzają walczyć o najwyższą lokatę w końcowej klasyfikacji.

Kilka tygodni temu stanęliśmy na podium na Sardynii i nie zamierzamy z niego schodzić w Anglii – dodaje jego koleżanka z zespołu, Jutta Kleinschmidt.

Drużyna planuje już starty w kolejnym sezonie. Wyniki osiągnięte przez partnera marki CUPRA, ABT, pozwalają na stawianie coraz wyższych celów i wyzwań. Tym ma być uzyskanie tytułu w 2022 roku.

Motorsport w duchu zrównoważonego rozwoju

Formuła Extreme E stanowi odpowiedź na trwający kryzys klimatyczny. To pierwsza tego typu inicjatywa sportowa, która zwraca uwagę na zagrożenia wokół ekosystemów na całym świecie. Lokalizacje wyścigów zostały dobrane tak, by przybliżyć wpływ zmian klimatycznych na środowisko, zachęcając w ten sposób do podjęcia pozytywnych działań w celu ochrony przyszłości naszej planety.

Extreme E jest połączeniem ekscytującej sportowej akcji, edukacji klimatycznej i działań, które mają przyspieszyć popularyzację samochodów elektrycznych na rynku motoryzacyjnym. To kolejny krok na drodze do zmniejszenia emisji CO2 i osiągnięcia bardziej zrównoważonego stylu życia.

Drugi sezon formuły wyścigów Extreme E rozpocznie się w lutym przyszłego roku.