FC LIVERPOOL POD WODZĄ AMBASADORA OPLA MISTRZEM ANGLII

FC Liverpool, pomimo, że do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze kilka kolejek spotkań, zapewnił już sobie tytuł piłkarskich mistrzów Anglii. Kibice zespołu czekali na to 30 lat.

Twórcą sukcesu jest trener Jürgen Klopp. Niemiecki szkoleniowiec, który miał wcześniej na swoim koncie wiele sukcesów, jest ambasadorem marki Opel jeszcze z czasów pracy w Borussii Dortmund.


Zobacz także:

SPORT


 

“Jeśli ktoś chce pomóc LFC, musi zmienić się z wątpiącego w wierzącego” – mówił Klopp na jednej z pierwszych konferencji prasowych po przybyciu do Liverpoolu.

Prawie pięć lat później został napisany kolejny rozdział tej historii sukcesu. Ponieważ Jürgen Klopp i jego drużyna wrócili na szczyt angielskiej piłki nożnej. Wcześniej – w 2019 roku – Niemiec zdobył ze swoim zespołem tytuł mistrzowski Ligi Mistrzów i otrzymał nagrodę FIFA Best Men’s Coach Award.

Klopp doprowadził Liverpool FC do tytułu Premier League – 30 lat po tym, od momentu kiedy ostatnim razem „the Reds” byli najlepsi.

– Gratulacje dla Jürgena, całej jego kadry trenerskiej, zespołu, kibiców oraz wszystkich zaangażowanych w Liverpool FC. My w Oplu wiemy, jak to jest wrócić po tak długim czasie i mogę tylko mieć nadzieję, że wszystkim bliskim Liverpoolowi sprawia to wiele radości. Jürgen jest rzetelny, pracowity, emocjonalny, wiarygodny i odnoszący sukcesy. Jednocześnie trzyma obie stopy mocno na ziemi. Krótko mówiąc: nie mogliśmy sobie wymarzyć o lepszego ambasadora marki. Tak więc Jürgen, my na pewno wierzymy! – powiedział Michael Lohscheller prezes Opla.

Klopp jest ambasadorem marki producenta samochodów z Rüsselsheim od 2012 roku. To samo dotyczy współpracy pomiędzy Oplem a klubem Borussia Dortmund, która trwa również od 2012 roku, kiedy to Jürgen był jeszcze odpowiedzialny za BVB.

Opel jest również powiązany z klubem Mainz 05 – pierwszym klubem Kloppa, w którym grał jako zawodnik, a następnie pracował jako trener od 1990 do 2008 roku – od 2012 roku: najpierw jako oficjalny partner samochodowy, a od 2015 roku również z prawem do nazwy Opel Arena.