FEDEX KUPIŁ POLSKĄ FIRMĘ KURIERSKĄ OPEK

Firma FedEx Corp. poinformowała o sfinalizowaniu przez jednostkę biznesową FedEx Express zakupu polskiej firmy kurierskiej Opek Sp. z o.o. (Opek). Transakcja otwiera kolejny etap realizacji strategii rozwoju przedsiębiorstwa w Europie.

Włączenie firmy Opek do sieci FedEx Express umożliwi znaczne rozszerzenie oferty obu przedsiębiorstw oraz zapewni klientom dostęp do szerszej gamy usług międzynarodowych i krajowych. Dzięki transakcji FedEx Express uzyska dostęp do ogólnokrajowej sieci spedycji lądowej, która przynosi roczne przychody szacowane na 70 mln USD i zapewnia obsługę 12,5 mln przesyłek rocznie. Klienci firmy Opek uzyskają z kolei bezpośredni dostęp do globalnej sieci FedEx.

– Polska gospodarka należy do największych w Europie Środkowo-Wschodniej, w związku z czym wejście na polski rynek stwarza ogromne możliwości klientom, którzy chcą docierać do nowych odbiorców i zwiększać obroty. Dobra sytuacja gospodarcza Polski i ogromna popularność handlu elektronicznego przyczyniają się do wzrostu popytu na usługi przewozowe. W związku z tym uznajemy polski rynek za kluczowy dla naszej strategii inwestycyjno- rozwojowej — powiedział Michael L. Ducker, dyrektor ds. działalności operacyjnej, FedEx Express.

– FedEx wszedł na polski rynek w 1989 r. i od tego czasu stale rozszerza gamę oferowanych usług. Zakup Opek stanowi kolejny istotny krok na drodze do umocnienia naszej pozycji na polskim rynku oraz przyspieszenia rozwoju w tym atrakcyjnym gospodarczo regionie. FedEx dokłada wszelkich starań, aby zapewnić najwyższą jakość obsługi klienta i stworzyć znakomite warunki pracy. W związku z tym z przyjemnością witamy pracowników firmy Opek w naszym globalnym zespole — powiedział Gerald P. Leary, prezes FedEx Express na Europę, Bliski Wschód, subkontynent indyjski i Afrykę.

– Połączenie jest istotnym punktem zwrotnym zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników oraz kurierów. Klienci skorzystają z bezpośredniego dostępu do ogólnoświatowej sieci FedEx, a pracownicy dołączą do jednej z najbardziej cenionych firm na świecie. Transakcja ta otwiera nową erę w historii naszego przedsiębiorstwa — powiedział Marek Opiński, dyrektor generalny firmy Opek.

Opek to firma rodzinna założona w 1994 r., dysponująca rozbudowaną siecią spedycyjną o zasięgu ogólnopolskim. Przedsiębiorstwo posiada zautomatyzowane centrum dystrybucyjne w podwarszawskich Łomiankach, a także dodatkowe centra przeładunkowe w Łodzi i Katowicach. Łącznie Opek ma 44 oddziały na terenie całej Polski. Spółka zatrudnia ponad 1200 pracowników, a także ma podpisane umowy z ponad 1300 kierowcami.