FIAT: 50 AUT W TOUR DE POLOGNE I GŁÓWNA NAGRODA

120720_F_TdP_03

Jubileuszowy, 70. Tour de Pologne UCI World Tour coraz bliżej. Największe góry w historii wyścigu, najlepsi kolarze świata z 19 zespołów zawodowych, „z ziemi włoskiej do Polski” i szlakiem Jana Pawła II.

To będzie będzie wyjątkowy wyścig, który po raz pierwszy wystartuje poza granicą Polski. 13 miast, 7 dni rywalizacji, 1238 km trasy, 22 TIR-y transportujące scenografię, 14 000 bidonów zużytych podczas całego wyścigu i 3 miliony publiczności – to statystyka imprezy, która startuje już 27 lipca br. w Rovereto.


Zobacz także:
SPORT


Do tego 50 samochodów Grupy Fiat przekazanych przez Fiat Auto Poland organizatorowi do obsługi wyścigu i jedna nagroda główna – Fiat 500L Trekking dla zwycięzcy 70. edycji.

– Jako Fiat jesteśmy najbardziej lojalnym partnerem Tour de Pologne, współpracujemy z Czesławem Langiem już od przeszło dwóch dekad. Przez lata obserwowaliśmy, jak zmieniał się wyścig, który wypracował sobie miano największej i najlepiej zorganizowanej imprezy sportowej w Polsce. Dla nas to zaszczyt być częścią tego przedsięwzięcia, a także doskonała okazja do prezentacji nowości produktowych Grupy Fiat. Ponadto praca z organizatorami wyścigu, którzy na każdym etapie pracy, wkomponowują w to wielkie sportowe wydarzenie, promocję naszego kraju, jego regionów, miast i produktów, jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Oficjalnym samochodem 70. edycji Tour de Pologne oraz nagrodą główną dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej jest Fiat 500L Trekking. Ważny dla nas jest również wymiar symboliczny tegorocznego touru. Wyścig startuje bowiem we Włoszech, ojczyźnie Fiata, na kultowych odcinkach legendarnego Giro d’Italia. Fiata, jako włoskiej marki o tak bogatej historii obecności w Polsce, po prostu nie mogło zabraknąć w tegorocznym peletonie – powiedział Marek Kisz, Dyrektor Generalny, Członek Zarządu Fiat Auto Poland.

120720_F_TdP_02

Jubileuszowy, 70. Tour de Pologne rozpocznie się 27 lipca i zakończy 3 sierpnia. Tegoroczny wyścig będzie wyjątkowy. Dwa pierwsze etapy zostaną rozegrane we Włoszech – z Rovereto do Madonna di Campiglio oraz z Marilleva Val di Sole do Passo Pordoi.

– Z okazji 70. jubileuszu Tour de Pologne UCI World Tour chciałem przygotować dla fanów kolarstwa wyjątkową niespodziankę. Start z włoskiego Trentino to spełnienie moich marzeń. Dolomity to bardzo ważne miejsce w świecie kolarstwa i dlatego zawsze pragnąłem, choć na chwilę przenieść Tour de Pologne właśnie w te rejony. Tym bardziej z radością witam w peletonie naszego najwierniejszego partnera, markę Fiat. Niełatwo to sobie wyobrazić, ale to już 21. edycja Tour’u, podczas której dowodzę imprezą zza kierownicy samochodu Grupy Fiat – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Wyścigu.

W Polsce peleton przejedzie z Krakowa do Rzeszowa, potem odwiedzi Tarnów, Katowice, Nowy Targ, Zakopane i Bukowinę Tatrzańską. Rywalizację zakończy blisko 40-kilometrowa jazda indywidualna na czas z Wieliczki do Krakowa, miasta Jana Pawła II. Nie zabraknie polskich akcentów – na trasie pojawi się reprezentacja Polski i grupa CCC Polsat Polkowice.