FIAT GROUP: KONTROLA NAD PRODUCENTEM SILNIKÓW

110830_L_Voyager_06

Po zatwierdzeniu przez stosowne organy państwowe, został zakończony proces odkupienia przez Fiat Group Automobiles 50 procent udziałów w spółce VM Motori S.p.A., należących do General Motors.

Kwotę transferu to 34,1 milionów Euro. Grupa Fiat, która już w roku 2010 zakupiła 50 proc. udziałów VM, posiada teraz pełną kontrolę nad spółką. Zakup został zrealizowany w wyniku skorzystania z opcji sprzedaży przez spółkę GM po wielu latach owocnej współpracy.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


VM Motori ma długą tradycję i produkcją silników wysokoprężnych zajmuje się od 1947 roku. W swoim zakładzie w Cento, w prowincji Ferrara (Włochy), który zajmuje powierzchnię 85 tysięcy metrów kwadratowych, pracuje około 1150 osób.

Łącznie spółka VM produkuje około 90 tysięcy silników rocznie, a wśród jej klientów znajdują się takie marki, jak: Jeep, Chrysler, Lancia i LTI (londyńskie taksówki). Ostatnio również Maserati zastosowało silnik VM, wprowadzając po raz pierwszy w swojej historii silnik wysokoprężny, najmocniejszy na świecie w swojej kategorii.

Wielu ważnych klientów korzystają z silników VM w różnych sektorach zastosowania, w przemyśle, rolnictwie i marynarce, gdzie te jednostki napędowe wykorzystują liczne technologie zaprojektowane dla sektora samochodowego.