FIAT: NOWA PANDA W POLSCE OD 33 990 ZŁOTYCH

Nowa Panda to efekt ewolucji projektu, który już 31 historii. Fiat Auto Poland, tuz przed rozpoczęciem Salonu Samochodowego Polexpo Genewa 2012 podał ceny, które obowiązują na naszym rynku. Zaczynają się one od 33 990 złotych.

Pięciodrzwiowy model trzeciej generacji przy długości 365, szerokości 164 i wysokości 155 centymetrów, może pomieścić pięć osób, dysponując ponadto bagażnikiem o pojemności 225 litrów ( rosnącym do 260 litrów po przesunięciu tylnej kanapy do przodu oraz 870 litrów po złożeniu oparć tylnych siedzeń).

Na zewnątrz Panda wyróżnia się charakterystyczną włoską stylizacją. Łatwe w użytkowaniu rozwiązania techniczne ułatwiają codzienną eksploatację. Obok nowych systemów – zapobiegania kolizjom przy niskich prędkościach jazdy (Low Speed Collision Mitigation – dostępny w późniejszym terminie), czy nawigacji „Blue&Me TomTom2 LIVE”, użytkownik Pandy ma do dyspozycji rozwiązania typu Start&Stop, wskaźnik zmiany biegów GSI, program eco:Drive i oszczędnościowy tryb pracy ECO silnika TwinAir Turbo.

Nowy silnik o pojemności 0,9 l i mocy 85 KM wyposażony jest w system Start&Stop. Gamę jednostek napędowych uzupełnia wypróbowany silnik benzynowy Fire o pojemności 1,2 litra i mocy 69 KM oraz 1,3-litrowy turbodiesel MultiJet II o mocy 75 KM wyposażony standardowo w system Start&Stop.

W momencie premiery rynkowej nowa Panda dostępna jest z napędem na koła przednie (wkrótce pojawi się także nowa Panda 4×4). Dostępne są dwa wzory kołpaków na felgi stalowe oraz dwa wzory kół z lekkiego stopu o średnicy 14 i 15 cali.

Nowością jest „Blue&Me TomTom LIVE”, który łączy zalety zintegrowanego systemu informacyjnego i przenośnej nawigacji oraz nieograniczonej niemal łączności ze światem. W najbliższym czasie dostępny będzie także system zapobiegania kolizjom przy niskich prędkościach (współpracujący z układem hamulcowym) LSCM, który potrafi wykrywać przeszkody w pobliżu pojazdu i automatycznie uruchamia hamulce przy prędkościach nie przekraczających 30 km/h.

Nowa Panda produkowana jest w zakładzie Pomigliano d’Arco koło Neapolu, który został dogłębnie zmodernizowany.

CENY

I to co bardzo interesuje potencjalnych klientów – ceny. Są one na razie podawane jako promocyjne.

Więcej informacji: www.fiat.pl