FIAT SPONSOREM KOMITETU OLIMPIJSKIEGO

Firma Fiat została Oficjalnym Sponsorem Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI), a do jej obowiązków należy m.in. udostępnienie floty samochodów do dyspozycji Komitetu w latach 2012-2014. Pojazdy Fiat Group Automobiles (FGA) użytkowane będą przez CONI w czasie nadchodzącej Olimpiady 2012 w Londynie, Igrzysk Śródziemnomorskich 2013 w Mersin (Turcja) oraz Olimpiady Zimowej 2014 w Soczi (Federacja Rosyjska).

Cechą charakterystyczną wszystkich samochodów będzie specjalne oznakowanie promujące CONI oraz obie Olimpiady i Igrzyska.

Swoją rolę Fiat podkreśli obecnością w „Fiat Group Automobiles” – serii spotkań delegacji CONI podczas tych doniosłych wydarzeń międzynarodowych, aktywnie uczestnicząc w licznych imprezach towarzyszących.

Podczas Olimpiady w Londynie miejscem spotkań „Casa Italia” będzie Centrum Konferencyjne Queen Elizabeth II Conference Centre o powierzchni ponad 6000 m2, znajdujące się w bezpośrednim pobliżu samego śródmieścia Londynu, obok Opactwa Westminsterskiego (Westminster Abbey), Big Bena i Parlamentu (Houses of Parliament). Parkujące przed Centrum samochody będą dostępne dla reprezentujących Włochy sportowców przez 24 godziny na dobę. Specjalny punkt informacyjny w Centrum Konferencyjnym udzielać będzie wszelkich informacji na temat produktów wszystkich marek oferowanych przez FGA.

Porozumienie dotyczące sponsoringu obejmuje także organizację wizyt w wioskach olimpijskich, spotkania ze sportowcami oraz inne imprezy i wydarzenia inicjowane przez CONI w celu promocji Olimpiad w Londynie i Soczi oraz Igrzysk w Turcji.

Firma Fiat od wielu już lat szczycić się może ścisłymi związkami ze światem sportu. Marki Fiat Group Automobiles, przy różnych okazjach, kojarzone były i są ze sportem na wszelkich poziomach mistrzowskich, m.in. z piłką nożną, piłką koszykową, żeglarstwem, wyścigami samochodowymi i motocyklowymi, rugby, boksem, szermierką, lekką atletyką oraz sportami zimowymi.

Fiat był jednym z głównych sponsorów Olimpiady Zimowej w Turynie 2006, w czasie której do użytku zawodników i organizatorów udostępnił ponad 3000 samochodów oraz 1200 autobusów. Grupa Fiat zaangażowana jest obecnie w szereg przedsięwzięć sponsoringowych, m.in. jako Główny Sponsor narodowej drużyny piłkarskiej Włoch na Mistrzostwa EURO UEFA 2012 w Polsce oraz na Puchar FIFA 2014 w Brazylii.