FIAT: ZASZCZYTNY TYTUŁ DLA DYREKTORA W TYCHACH

Fia 1_1

Antoni Greń, Dyrektor fabryki Fiata w Tychach, członek Zarządu Fiat Auto Poland S.A. otrzymał tytuł „Złotego Inżyniera” w XX edycji plebiscytu, którego organizatorem jest miesięcznik „Przegląd Techniczny”.

Głównym patronem konkursu jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo- Technicznych NOT. Większość kandydatów to osoby zgłoszone przez poszczególne stowarzyszenia naukowo-techniczne zrzeszone w NOT i organizacje terenowe stowarzyszeń oraz federacji.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Tegoroczna uroczystość z okazji XX-lecia plebiscytu odbyła się w Pałacu Prezydenckim, z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego i wielu osobistości życia społeczno- gospodarczego kraju.

Fia 2_3

Dyrektor Antoni Greń zarządza zakładem, który zdobył uznanie krajowych i zagranicznych audytorów, oceniających proces produkcji i organizacji pracy oraz jakość produkowanych samochodów. Zakład szczyci się m.in. Polską Nagrodą Jakości otrzymaną w 2004 roku; Europejską Nagrodą Jakości otrzymaną w 2006 roku oraz GOLD LEVEL wg światowej klasyfikacji World Class Manufacturing („Złoty Poziom WCM”) otrzymanym w grudniu 2013 roku.

WCM jest stosowany przez wiele liczących się na świecie producentów. Jego metodologia obejmuje wszystkie aspekty procesu produkcyjnego, w tym bezpieczeństwo, systemy kontroli jakości i utrzymania ruchu, optymalizację procesów logistycznych oraz organizację miejsca pracy.

Zakład w Tychach rozpoczął swoją działalność w 1975 roku, a dzięki ogromnym inwestycjom dokonanym na przestrzeni lat, stał się jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących samochody na świecie. Aktualnie produkowane w nim są samochody: Fiat 500, Abarth 500, Lancia Ypsilon i Ford Ka. Dzisiaj tyski zakład Fiata produkuje 1150 samochodów dziennie i zatrudnia ok. 3500 pracowników. Ponad 99 proc. produkowanych w Tychach samochodów trafia na rynki 68 państw całego świata.