FIRESTONE: NOWE OPONY DO MASZYN ROLNICZYCH

row crop tyre

Seria opon Performer Row Crop przeznaczonych do upraw rzędowych jest kolejnym rozwiązaniem opracowanym przez Firestone w odpowiedzi na rosnącą tendencję stosowania coraz większych i cięższych maszyn rolniczych.

Dzięki wysokiej nośności, długiemu okresowi eksploatacji i dobrej przyczepności, która pozwala na jazdę z większą prędkością, opony Performer Row Crop są tańsze w utrzymaniu i zapewniają wydajność.


Zobacz także:
OPONY


Opryskiwacze – podobnie jak inne maszyny rolnicze – zmieniają się. Stają się coraz bardziej wszechstronnymi pojazdami o większej mocy, rozmiarach i wadze. Zadaniem dla było więc dopasowanie opon w taki sposób, by były w stanie udźwignąć większe obciążenie. Wzmocniony karkas i stalowe opasanie opon Performer Row Crop umożliwiają przewożenie cięższych zbiorników i transportowanie ich z dużą prędkością przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa i wygody, podnosząc tym samym wydajność oprysków.

Opatentowana technologia Dual Angle Lug

Opony Firestone Performer Row Crop we wszystkich rozmiarach produkowane są tą samą technologią Dual Angle Lug. Dzięki większej powierzchni styku z podłożem, technologia Dual Angle Lug zapewnia wyższą o około 4 proc. przyczepność niż w przypadku opon standardowych.

Ponadto, taki wzór bieżnika doskonale się oczyszcza, zapobiegając przyleganiu błota do opon, i w mniejszym stopniu ugniata glebę, co przyczynia się do zwiększenia przyczepności.

Wydajność na polu udało się także przenieść na warunki drogowe, bowiem nowe opony Firestone zostały zaprojektowane w sposób gwarantujący im wysoki indeks prędkości. Opony Performer Row Crop pozwalają rolnikom szybko poruszać się po wszystkich nawierzchniach i podłożach, gwarantując oszczędności. Opony charakteryzują się także dużą dokładnością, zapewniają komfort jazdy i dobrą sterowność, także przy wyższej prędkości.

Oznaczenie „Field Care”

Wraz z nowymi oponami do upraw rzędowych marka Firestone wprowadza także logo „Field Care”, które umieszczone jest na ścianie bocznej opony i symbolizuje znaczenie środowiska oraz technologii, w które inwestuje firma.

Opony Firestone Performer Row Crop są wąskie, umożliwiają precyzyjne sterowanie między rzędami upraw, cechują się wysoką nośnością, dzięki czemu ograniczają konieczną liczbę kursów, zaś wzór bieżnika w technologii Dual Angle Lug zwiększa przyczepność, jednocześnie ograniczając ubijanie gleby, podnosząc plony i zysk rolnika.

– Nowe opony Performer Row Crop zostały opracowane, by zapewnić maksymalną wydajność na polu i na drodze za sprawą dużej nośności i wysokiego indeksu prędkości. Dzięki temu rolnicy mogą korzystać z dużych zbiorników i zaoszczędzić czas niezbędny na opryski – mówi Harald Van Ooteghem, Senior Manager Marketing Planning, Bridgestone Europe.