FLEET DERBY 2014: PLEBISCYT CZYLI TEST I NIE TYLKO

chaas_1

Test samochodów flotowych Fleet Derby 2014 odbędzie się 14 maja na terenie Autodromu Automobilklubu Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127, Warszawa – Bemowo.

Samochody zgłoszone przez koncerny samochodowe do testu, będą oceniane w 16 kategoriach przez dedykowane jury. W ramach plebiscytu Fleet Derby 2014 do 14 maja potrwa także głosowanie internetowe na stronie www.fleetderby.pl – na najlepszy produkt flotowy, usługę flotową, Motoryzacyjną Markę Flotową i Osobowość Flotową.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
FLEET


Plebiscyt Fleet Derby to test wiodących marek, najlepszych producentów, koncernów i największych graczy rynku flotowego. Jest to trzecia edycja tej imprezy, która na trwałe zapisała się już w historii branży flotowej w Polsce, jako nie tylko prestiżowy plebiscyt mający wymiar konkurencji między firmami związanymi z dostarczaniem i obsługą flot samochodowych, ale i prezentacją swoich nowości.

Test samochodów flotowych Fleet Derby 2014 będzie rozgrywał się na odcinku specjalnym legendarnego Rajdu Barbórka na Autodromie Automobilklubu Polski, na specjalnie przygotowanych próbach pozwalających sprawdzić najważniejsze parametry pojazdów. Wśród prób będą m.in.: terenowe, dla samochodów do tego przystosowanych, na płycie poślizgowej, próby sprawdzające zachowanie samochodów przy dużej prędkościach, kilka tras sprawnościowych przy użyciu symulatora dachowania i skid-cara.

Samochody biorące udział w teście Fleet Derby 2014 będą oceniane w 16 kategoriach: Segment A – mini, Segment B – małe, Segment B+ – miejskie sedany, Segment C – kompaktowe (średnie, średnia niższa), Segment D – (duże, klasa średnia), Segment D premium (średnia wyższa), Segment E – reprezentacyjne (premium), mały MPV – mały VAN osobowy, duży MPV – duży VAN osobowy, mały SUV i crossover, Duży SUV i crossover, Pick-up, Mały Samochód Dostawczy, Samochód Dostawczy do 2,8 t DMC, Duży Samochód Dostawczy 3,5 t DMC, Samochody Przyjazne Środowisku.

Do testu samochodów dedykowane jest jury – stanowiące grupę niezależnych fleet managerów wraz z reprezentantami wiodących firm Car Fleet Management, m.in. z Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów i wybranymi decydentami branży flotowej ze związków i stowarzyszeń (m.in. jak z: Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Stowarzyszenia Motorowego, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Instytutu Badania i Analiz Rynku Samar, Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, Polskiej Izba Motoryzacji, Automobilklubu Polski), których wiedza motoryzacyjna, długoletnie doświadczenie i niepodważalne kompetencje, pozwolą na najbardziej obiektywną i rzetelną ocenę testowanych pojazdów.

Jednocześnie 1 marca do dnia 14 maja odbędzie się od plebiscyt Fleet Derby na najlepszy produkt flotowy i najlepszą usługę flotową, który ma na celu wyłonienie najlepszych produktów i usług dedykowanych dla flot w poszczególnych z 13 kategorii. Aktualnie zgłaszane są produkty i usługi flotowe do poszczególnych kategorii. Głosować na produkty i usługi flotowe mogą fleet managerowie, a więc osoby będące bezpośrednimi ich odbiorcami.

Oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi podczas uroczystej gali wręczenia statuetek Fleet Derby 2014, która odbędzie się w sali bankietowej warszawskiego hotelu InterContinental 21 maja.

Organizatorem Fleet Derby 2014 jest wydawca magazynu FLEET – firma Fleet Meetings Sp. z o.o.