FLEET MARKET 2012: PANEL Z UDZIAŁEM EKSPERTÓW

W trakcie IV Ogólnopolskich Targów Branży Flotowej Fleet Market 2012 – już 27 listopada br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 – odbędzie się panel konferencyjny z udziałem czołowych ekspertów rynku motoryzacyjnego i flotowego w Polsce.

Organizatorzy targów – Fleet Meetings Sp. z o.o. (wydawca magazynu Fleet) realizując swoje założenia dotyczące prowadzenia rzetelnego dialogu flotowego, jak co roku, podczas Fleet Market organizują panel, który jest swoistą okazją do zdobycia interesującej wiedzy flotowej, ale przede wszystkim stanowi wyjątkową platformę wymiany doświadczeń oraz bieżących informacji powiązanych z branżą.

Podczas tegorocznej konferencji na Fleet Market – Andrzej Dębiec – partner, radca prawny wraz ze Zbigniewem Marczykiem – starszym prawnikiem, radcą prawnym, z międzynarodowej kancelarii Hogan Lovells, poprowadzą prelekcję na temat: “Zasady odliczania VAT od samochodów i paliw – stan obecny i planowane zmiany”. Mecenasi przybliżą wszystkim słuchaczom aktualnie istniejące zasady odliczania podatku VAT od samochodów i paliw, oraz przedstawią kierunki przyszłych zmian przepisów w przedmiotowym zakresie.

Bardzo ciekawie zapowiada się także specjalne case study, podczas którego zostanie udowodnione jak zaoszczędzić niemałe pieniądze (86 tys. zł/ m-c) w dużej flocie samochodowej (340 z 540 zarządzanych pojazdów) w oparciu o innowacyjną integrację systemu do zarządzania flotą samochodową z monitoringiem GPS.


Zobacz także:
FLEET MARKET 2012: TARGI BRANŻY FLOTOWEJ
FLEET MARKET 2012: OCZEKIWANIE NA TARGI I STATUETKI


Część konferencyjno – wykładową zwieńczą dwie bardzo ciekawe debaty. Pierwsza debata – zorganizowana przez magazyn „Fleet”, którą poprowadzi prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar – Wojciech Drzewiecki, dotyczyć będzie: „Optymalnego samochodu flotowego w polskich warunkach prawnych i ekonomicznych. Jaki jest i jak będzie się zmieniał w najbliższych latach”. Podczas debaty specjaliści i praktycy postarają się odpowiedzieć na pytania: jakie czynniki decydują o tym, że w naszych flotach jeżdżą takie, a nie inne modele. Czy tylko cena, czy także bezpieczeństwo, ekonomia wpływają na ostateczny wybór? Jaki wpływ na dobór samochodów mają zatem zmieniające się i niestabilne prawo, podatek VAT? Na ile czynniki ekonomiczne i sytuacja finansowa w kraju, a na ile wymagania pracowników co do modelu mają wpływ na ostateczny wybór?

Udział w dyskusji zapowiedzieli nie tylko niezależni eksperci podatkowi, ale także przedstawiciele importerów samochodowych, firm leasingowych, doświadczeni fleet managerowie oraz przedstawiciele wiodących stowarzyszeń motoryzacyjnych.

Druga debata organizowana pod egidą „Dziennika Gazety Prawnej” skupi się na problematyce podatkowej w kontekście tematu wiodącego: „Fiskus w firmowym aucie, czyli czy da się zmienić system podatkowy tak, aby skorzystały na tym i firmy, i państwowy budżet?” Debatę poprowadzi dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej, red. Łukasz Bąk, a udział w niej wezmą m.in. przedstawiciel ministerstwa gospodarki bądź ministerstwa finansów, eksperci ds. rynku motoryzacyjnego (znający nie tylko realia polskie lecz również europejskie) np. z Ernst&Young, PwC lub MDDP, ekspert organizacji zrzeszającej przedsiębiorców np. Lewiatan, ZPP, BCC i inni.

HARMONOGRAM PANELU KONFERENCYJNEGO I DEBAT
(sala konferencyjna na I p. Warszawskiego Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14):

– godz. 9.30 – 11.00: Zasady odliczania VAT od samochodów i paliw – stan obecny i planowane zmiany;
– godz. 11.15 – 11.45: Oszczędności na poziomie 86 000 PLN miesięcznie na przykładzie mieszanej floty samochodowej 340 z 540 zarządzanych pojazdów. Innowacyjna integracja systemu do zarządzania flotą samochodową z monitoringiem GPS – CASE STUDY;
– godz. 12.00 – 13.00: Optymalny samochód flotowy w polskich warunkach prawnych i ekonomicznych. Jaki jest i jak będzie się zmieniał w najbliższych latach;
– godz. 13.00 – 14.00: Fiskus w firmowym aucie, czyli czy da się zmienić system podatkowy tak, aby skorzystały na tym i firmy, i państwowy budżet?

Udział w targach, w których patronem medialnym jest także portal NewsAuto.pl jest bezpłatny (na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego). Więcej szczegółów dot. premier samochodowych, formularz zgłoszeniowy dla uczestników na stronie: www.fleetmarket.pl.