FORD: BOGUSŁAW GŁÓD DYREKTOREM W SZWECJI

Boguslaw Ford

Bogusław Głód (50 l.) został mianowany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Ford Motor Company AB i jest pierwszym Polakiem zajmującym tego typu stanowisko w strukturach organizacyjnych Ford of Europe poza granicami naszego kraju.

Z branżą motoryzacyjną związany jest od 1990 roku, zdobywając doświadczenie na różnych stanowiskach. Karierę w firmie Ford Polska rozpoczął w 2001 roku, jako Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych, a ostatnio pełnił funkcję Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W 2013 roku pełnił ważną rolę w opracowaniu strategii rozwoju sieci dilerskiej Forda w Europie. 1 marca 2014 roku przejmie swoje nowe obowiązki, zastępując na stanowisku Annę Müller, która po ponad 7 latach pracy postanowiła podjąć nowe wyzwania zawodowe poza strukturami Forda.

– Cieszę się, że Bogusław został Dyrektorem Zarządzającym Forda w Szwecji. Podczas pracy na dotychczasowym stanowisku w Polsce, Bogdan dał się poznać, jako silny i dynamiczny manager, który wniósł znaczący wkład w rozwój firmy Ford na polskim rynku. Jestem przekonany, że w nowej roli będzie nadal osiągał doskonałe rezultaty – powiedział Hans Schep, Dyrektor Regionalny, Ford of Europe.

Bogusław Głód ukończył wydział Mechaniki Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz studia ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Rodzina jest dla niego bardzo ważną częścią życia, a w wolnym czasie poświęca się swoim sportowym pasjom, takim jak: jeździectwo, kolarstwo, nurkowanie oraz kiteboarding.

– Jestem niezmiernie dumny z tego wyróżnienia i z wielką przyjemnością przejmuję obowiązki Dyrektora Zarządzającego Ford Szwecja. Mam nadzieję, że wprowadzę firmę na nowe ścieżki sukcesu na szwedzkim rynku – powiedział Bogusław Głód.