FORD: FIESTA NUMEREM 1 WŚRÓD MAŁYCH AUT

Ford Fiesta Adds European Top Seller Title

W zeszłym roku średnio co dwie minuty kolejny egzemplarz Forda Fiesty znajdował nabywcę, co według firmy JATO Dynamics analizującej rynek motoryzacyjny uczyniło model najlepiej sprzedającym się małym samochodem Europy (jato.com).

W ubiegłym roku Ford sprzedał 953 174 samochodów na 30 europejskich rynkach monitorowanych przez JATO Dynamics, w tym 306 405 egzemplarzy modelu Fiesta. Firma Ford podała niedawno do publicznej wiadomości, iż na 51 europejskich rynkach, gdzie marka ta jest obecna, kupiono ponad 1,4 miliona jej pojazdów.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
FORD: NOWA FIESTA – CENY, SPECYFIKACJA, TESTY


Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez firmę badawczą Polk, analizującą liczbę zarejestrowanych nowych samochodów, w pierwszych dziewięciu miesiącach 2012 roku Ford Fiesta był również najlepiej sprzedającym się modelem segmentu B na świecie (ponad 560 tyś. egzemplarzy).

– To był znakomity rok dla Forda Fiesty, zarówno w Europie jaki i w pozostałych regionach świata – podkreśla Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i obsługi serwisowej, Ford of Europe. To prawdziwa ikona motoryzacji, która dzięki swej stylistyce, jakości, wydajności i najnowocześniejszym technologiom idealnie trafia w gusta i oczekiwania klientów poszukujących niewielkiego samochodu.

Od chwili debiutu w 1976 Ford Fiesta sprzedał się na świecie w ponad 15 milionach egzemplarzy. W ciągu ostatnich czterech lat Ford Fiesta trzykrotnie zostawał najlepiej sprzedającym się małym samochodem w Europie. W tym czasie na Starym Kontynencie nabywców znalazło ponad 1,7 miliona egzemplarzy, a na całym świecie 2,1 miliona. W 2012 roku największe sukcesy model odnosił na rynku brytyjskim, gdzie według danych firmy Ford zarejestrowano 109 250 nowych egzemplarzy.

Ford Fiesta Adds European Top Seller Title

Firma Ford wprowadza obecnie na europejski rynek nową generację modelu Fiesta o przeprojektowanej stylistyce nadwozia i wnętrza, oraz z benzynową jednostką 1.0 EcoBoost, którą w 2012 roku wyróżniono tytułem „International Engine of the Year”.

Natomiast Ford Fiesta w wersji ECOnetic Technology napędzany jest silnikiem wysokoprężnym 1.6-litra Duratorq TDCi o pojemności 1,6 litra i emituje zaledwie 87 gram CO2 na kilometr.

Nowy Ford Fiesta może być również wyposażony w system inteligentnego kluczyka (MyKey), który umożliwia rodzicom młodych kierowców poprawę bezpieczeństwa i lepszą kontrolę nad wyczynami ich pociech za kierownicą. Nowy Ford Fiesta został również wyposażony w aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC oraz funkcję Emergency Assistance, która w razie kolizji umożliwia szybki kontakt z operatorami lokalnych służb ratunkowych.

Ponadto nowy Ford Fiesta posiada również system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop).

– Poprzeczkę dla nowego Forda Fiesta zawieszono bardzo wysoko, ale ma on wszelkie predyspozycje by podołać takiemu wyzwaniu – wyjaśnia de Waard. Wybór na najbardziej popularny mały samochód 2012 roku w Europie to ogromne osiągnięcie i chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym klientom za zaufanie jakim obdarzyli Forda Fiestę.