FORD: FOCUS NADAL ŚWIATOWYM LIDEREM SPRZEDAŻY

F 1_1_01

Ford Focus, najlepiej sprzedający się na świecie model w 2012 roku, zachowuje wywalczoną pozycję również w pierwszym półroczu 2013 roku. Model Fiesta zajmuje czwarta pozycję.

Tak wynika z analiz ilości nowo zarejestrowanych pojazdów, jakie przeprowadziła firma badawcza Polk wynika. Firma Ford jest jedyną marką, która posiada aż dwa modele na liście pięciu światowych bestsellerów.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba rejestracji Forda Focus wzrosła w pierwszym półroczu 2013 r. o 20 procent do 589 709 egzemplarzy. Ugruntowanie pozycji lidera sprzedaży model ten zawdzięcza w dużej mierze wysokiemu popytowi w Chinach i w innych krajach azjatyckich. W badanym okresie w Chinach zarejestrowano łącznie 202 380 egzemplarzy Forda Focus, co oznacza wzrost o 137 procent w odniesieniu do roku 2012. Chiny są więc obecnie największym globalnym rynkiem zbytu dla tego auta, odpowiadającym za jedną trzecią sprzedaży Forda Focus na całym świecie.

Do końca września tego roku Ford zanotował wzrost sprzedaży tego modelu o 193 procent w Indonezji, o 72 procent na Filipinach i w Wietnamie oraz o 42 procent w Tajlandii.

FiestaST_02

Ford Fiesta – kolejny bestseller

Ford Fiesta zajmuje miejsce obok Forda Focus na liście pięciu najlepiej sprzedających się samochodów na świecie, zyskując jednocześnie tytuł najchętniej kupowanego modelu segmentu B w ujęciu globalnym. W pierwszej połowie roku zarejestrowano 356 434 egzemplarze tego modelu.

– Fordy Focus i Fiesta doskonale się sprzedają, w szczególności w Chinach. Oto najlepszy przykład realizacji strategii One Ford: oferujemy stylowe samochody wyróżniające się niskim zużyciem paliwa, wiodącą jakością, nowoczesnymi technologiami i porywającymi właściwościami jezdnymi – powiedział Jim Farley, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Forda Motor Company.

Łącznie w pierwszych sześciu miesiącach tego roku zarejestrowano na całym świecie 946 143 egzemplarze niewielkich modeli Forda (Ford Fiesta i Ford Focus), co oznacza wzrost o 8 procent.

Ford-FocusElectric_03