FORD: JUBILEUSZ PARTNERSTWA Z LM UEFA

Ford of Europe obchodzi 20-lecie działalności w charakterze oficjalnego partnera piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA, a jutro w Monachium odbędzie się najważniejsza impreza sezonu 2012 – finał Ligi Mistrzów UEFA.

Wizerunek najnowszego Forda B-MAX jest w tym roku nie do przeoczenia na meczach turnieju. Jego reklamy znalazły się na stadionach Europy, na których rozgrywano mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe Ligi Mistrzów. Kibice mogą z bliska, na żywo zobaczyć samochód, jeszcze przed jego rynkową premierą zaplanowaną na najbliższe miesiące.

Ważnym momentem jest prezentacja słynnego pucharu Ligi Mistrzów na pokładzie Forda B-MAX w czasie przejazdu przez Monachium. Bardzo wygodny dostęp do wnętrza Forda B-MAX zapewniony przez system panoramicznych drzwi Ford Easy Access Door System czyni z nowego samochodu idealnego kandydata do tej pracy. Ford B-MAX posiada osadzone na typowych zawiasach drzwi przednie oraz przesuwne drzwi tylne, ale słupki między tymi drzwiami nie są elementami stałym nadwozia, a zostały zintegrowane z drzwiami.

Kibice mogli także docenić niezwykłą dla takiej wielkości samochodu łatwość dostępu do wnętrza, uczestnicząc w oryginalnym konkursie strzelania rzutów karnych w czasie Festiwalu Mistrzów UEFA na terenie Olympiapark w Monachium. Do śledzenia siły i precyzji strzałów na bramkę, którą była sylwetka największego w klasie otworu drzwiowego Forda B-MAX o długości 1,5 metra, użyto technologii Hawk-Eye.

Ponad 200 samochodów Ford, w tym Fordy S-MAX, Galaxy oraz Transit, odegrało kluczową rolę przy przewożeniu działaczy UEFA oraz ważnych gości turnieju po Monachium w trakcie przygotowań do meczu finałowego pomiędzy FC Bayern Monachium i Chelsea FC, który odbędzie się na Fussball Arena, stadionie klubu FC Bayern Munich.

– Finał Ligi Mistrzów jest wyjątkowym wydarzeniem dla piłkarskiej Europy, przyciągającym przed ekrany wielomilionową widownię z całego świata – mówi Roelant de Waard, wiceprezes marketingu, sprzedaży i serwisu w Ford of Europe. Nowy Ford B-MAX, ze swoim niespotykanym systemem otwierania drzwi, nadaje się znakomicie do prezentacji pucharu i przypomnienia kibicom wspaniałej nagrody dla zwycięzcy turnieju.

Ford ma najdłuższy staż spośród oficjalnych partnerów Ligi Mistrzów UEFA, wspierając rozgrywki od ich inauguracyjnego sezonu 1992-1993. Jako oficjalny dostawca samochodów tego turnieju, w czasie całego sezonu Ford udostępnił na jego potrzeby ponad 900 samochodów.