FORD: KUGA DLA MISTRZÓW KITESURFINGU

Firma Ford od wielu lat związana jest z kitesurfingiem i wspiera rozwój tej dyscypliny sportowej w Polsce. W tym roku, już po raz siódmy, Ford jest głównym sponsorem Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu – Ford Kite Cup.

Ford Kite Cup to cykl prestiżowych i bardzo widowiskowych zawodów, organizowanych od maja do sierpnia w nadmorskich miejscowościach Polski.

Głównymi konkurencjami rozgrywanymi podczas zawodów są Freestyle i Racing. Freestyle to konkurencja polegająca na wykonaniu trudnych i efektownych ewolucji w powietrzu. Racing natomiast to regaty, podczas których liczy się jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy. W tym roku do Pucharu Polski przyłączyli się nowi sponsorzy – producenci sprzętu i odzieży kitesurfingowej – firmy North i Ion, oraz producent kultowej brazylijskiej marki klapek plażowych Ipanema. Całą imprezę napędza energetycznie Red Bull.

W tym sezonie odbyły się już dwa etapy zawodów. W maju, w Chałupach, w konkurencji Freestyle zwyciężyli: Katarzyna Lange (pod nieobecność faworytki, Karoliny Winkowskiej) i Victor Borsuk. W konkurencji Racing zwycięzcami zostali Agnieszka Grzymska i Tomasz Janiak. W kolejnych zawodach, które odbyły się w czerwcu w Rewie, w Racingu triumfowała Michalina Laskowska, a wśród mężczyzn ponownie wygrał Tomasz Janiak. Słabnący wiatr nie pozwolił rozegrać całej konkurencji Freestyle i pierwsze miejsce ex aequo przypadło aż czterem zawodniczkom: Karolinie Winkowskiej, Katarzynie Lange, Natalii Grabowskiej i Agnieszce Grzymskiej.

Kitesurfing to niezwykle widowiskowy i coraz bardziej popularny sport, polegający na surfowaniu na desce przy pomocy latawca napędzanego wiatrem. Dynamizm i emocje towarzyszące uprawianiu kitesurfingu są bardzo bliskie wizerunkowi nowego Forda kreowanemu przez koncern. Tak, jak sport ten kojarzy się z aktywnością, wakacjami i radością, tak nowe modele Forda, a w szczególności Ford Kuga pobudzają teraz emocje.\

Kuga to nie tylko samochód o nowoczesnym wyglądzie i stylistyce kinetic design. To duże, wygodne auto z napędem na cztery koła – idealne zarówno na dalekie trasy, jak i na komfortowe przemieszczanie się po mieście. Nowy model Forda adresowany jest do młodych i aktywnych ludzi właśnie takich, jak kitesurferzy. Dzięki zawodom Ford Kite Cup marka Ford coraz częściej utożsamiana jest z modnym i nowoczesnym stylem życia.

Cechy tego nowatorskiego pojazdu z pewnością docenią osoby kochające dynamiczną jazdę i ceniące aktywny styl życia – a do takich niewątpliwie należą zawodnicy Teamu Forda: Karolina Winkowska i Victor Borsuk, najlepsi polscy kitesurferzy. Mistrzowie Polski już po raz kolejny otrzymali od firmy Ford Polska kluczyki do dwóch samochodów Ford Kuga, którymi bezpiecznie dojeżdżają na zawody. Dzięki dużej wewnętrznej przestrzeni i pojemnemu bagażnikowi, w samochodach na pewno nie zabraknie miejsca dla sprzętu zawodników: desek, latawców i pozostałych akcesoriów, niezbędnych do uprawiania kitesurfingu.

Karolina i Victor od wielu lat odnoszą największe sukcesy w kitesurfingu w Polsce i na świecie. Winkowska jest trzecią zawodniczką w rankingu Pucharu Świata (PKRA) z 2011 r. Kitesurferka, należąca do Teamu Forda, w bieżącym roku triumfowała na zawodach Pucharu Świata (PKRA) w Maroko i we Francji, gdzie dwa razy z rzędu wywalczyła drugie miejsce, oraz w Holandii i Wenezueli, gdzie dwukrotnie zajęła trzecie miejsce i była jedyną Polką na podium Pucharu Świata. Borsuk to pięciokrotny zwycięzca Pucharu Polski i trzykrotny Mistrz Polski w zawodach Ford Kite Cup. Jest także zdobywcą wielu międzynarodowych nagród, między innymi w zawodach Pucharu Europy Kite Tour Europe.

Kiedy w 2006 roku firma Ford zaczęła wspierać kitesurfing i rozegrano pierwsze zawody Pucharu Polski Ford Kite Cup, nikt się jeszcze nie spodziewał, że za 10 lat kitesurfing będzie dyscypliną olimpijską. Zgodnie z decyzją Rady Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej (ISAF) z maja 2012 r., kitesurfing został zakwalifikowany jako nowa klasa żeglarska na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku!

Więcej informacji jest dostępnych na oficjalnej stronie zawodów www.fordcup.pl.