FORD: KUGA GWIAZDĄ FESTIWALU MISTRZÓW UEFA

F 1_slide_06

Firma Ford of Europe świętuje dwudziestą pierwszą rocznicę rozpoczęcia oficjalnej współpracy partnerskiej z Ligą Mistrzów UEFA, organizując największą w historii czterodniowego Festiwalu Mistrzów UEFA prezentację swoich produktów.

Gwiazdami tego wydarzenia będą nowy Ford Kuga, nowy Ford Fiesta ST oraz kierowca Ken Block.


Zobacz także:
SPORT
ROZMAITOŚCI


Wizerunek nowego Forda Kuga był intensywnie wykorzystywany w przygotowaniach do finału Ligi Mistrzów UEFA – bilbordy reklamowe pojawiały się na stadionach w całej Europie, a model ten był również głównym bohaterem zorganizowanego przez Forda konkursu “Drive to Wembley“.

“Drive to Wembley” to największy w historii finału Ligi Mistrzów UEFA konkurs, w którym nagrodami do wygrania były bilety na finałowy mecz pomiędzy piłkarskimi gigantami z Niemiec – FC Bayern Monachium i BV Borussią Dortmund. Konkurs zorganizowany przez Forda wyłonił 360 zwycięzców z 27 krajów.

F 2_slide_04

Kibice zgromadzeni na Festiwalu Mistrzów, organizowanym w Olympic Park w Stratford w Londynie i trwającym do niedzieli 26 maja, mogą sprawdzić nowego Forda Kuga oraz nowoczesne systemy zainstalowane na jego pokładzie podczas jazd testowych z profesjonalnymi doradcami.

Kibice będą mogli również podziwiać Forda Fiesta ST podczas dynamicznych pokazów; w czterech wyjątkowych prezentacjach zaplanowanych na dziś weźmie udział Ken Block – gwiazda zaproszona przez Forda.

– To nasza największa kampania podczas Festiwalu Mistrzów, zorganizowana na bazie konkursu, w którym rozdano rekordową liczbę biletów na finałowy mecz, powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. Finał Ligi Mistrzów UEFA prezentuje europejski futbol na najwyższym poziomie, natomiast w Festiwalu Mistrzów pokażemy najlepsze technologie zainstalowane w naszych pojazdach.

Nowy Ford Kuga oferuje pierwszy w segmencie system zdalnego, bezdotykowego otwierania i zamykania klapy bagażnika oraz opracowany przez Forda system SYNC z funkcją wzywania pomocy Emergency Assistance; wysoka dynamika jazdy to z kolei zasługa zastosowania inteligentnego systemu napędu na wszystkie koła oraz wydajnych jednostek napędowych.

F 3_slide_01

Nowy Ford Fiesta ST, który zadebiutował na rynku w tym roku, został wyposażony w 182-konny silnik benzynowy 1,6 l EcoBoost , czyniący z auta najszybszego Forda Fiesta w historii firmy. Dzięki zastosowaniu zmodyfikowanego układ eTVC poprawiającego stabilność jazdy na zakrętach oraz układu elektronicznej kontroli stabilności ESC z trzema trybami pracy jest to również najbardziej dynamiczny Ford Fiesta w dziejach.

Ford już od wielu lat pełni funkcję oficjalnego partnera Ligi Mistrzów UEFA, a po raz pierwszy wystąpił w tej roli w sezonie 1992-1993. W dwudziestu finałach, które do tej pory wspierał Ford, zwyciężyło 13 różnych drużyn z siedmiu państw, a na trybunach zasiadło łącznie ponad 1,3 mln fanów futbolu.

W tym sezonie Ligi Mistrzów Ford, jako oficjalny dostawca pojazdów, przekazał do użytku przedstawicielom UEFA ponad 900 pojazdów.

Podczas finału Ligi Mistrzów UEFA firma Ford of Europe zaprezentuje również nową firmową kampanię promującą niezwykłe, zaawansowane technologie oferowane w gamie modeli Forda. Kampania ma też na celu zachęcenie milionów widzów do odwiedzenia nowej, specjalnie stworzonej strony internetowej www.ford.com, na której znajduje się wiele zabawnych filmów i informacji o technologiach Forda.

 

WYNIKI MECZÓW FINAŁOWYCH LM