FORD: MUSTANGI GT3 I GT4 WYSTARTUJĄ W WYŚCIGU NA TORZE DAYTONA

Ford Mustang, który niegdyś zapoczątkował segment „pony car”, zainauguruje powrót Forda do światowych wyścigów samochodów sportowych podczas zawodów Rolex 24 w Daytona.

Impreza ta będzie też inauguracją sezonu wyścigowego 2024 dla Ford Performance.


Zobacz także:

FORMUŁA E: NISSAN PLANUJE ZRÓWNOWAŻYĆ SWOJĄ EMISJĘ CO2 Z 9 SEZONU
 

SPORT
 


 

Mustangi wystartują podczas legendarnej imprezy w wielu wyścigach. Na starcie staną modele wyścigowe Mustang GT3 rywalizujące w klasach GTD Pro i GTD głównego wyścigu Rolex 24 at Daytona, natomiast Mustang GT4 będzie walczył zarówno w IMSA Michelin Pilot Challenge, jak i IMSA VP Racing Sports Car Challenge.

Wszystkie samochody zostały opracowane w ramach wspólnego programu Ford Performance i wieloletniego partnera wyścigowego firmy – Multimatic Motorsports.

Przygotowaliśmy wyścigowe Mustangi GT3 i GT4 w bardzo emocjonującym okresie dla tego sportu – powiedział Mark Rushbrook, dyrektor globalny Ford Performance Motorsports. Tor Daytona International Speedway był miejscem wielu niezwykłych wydarzeń w naszej historii i nie możemy się doczekać powrotu do rywalizacji organizowanej przez IMSA.

Ford i Multimatic wystawią w klasie GTD Pro dwa samochody GT3 w barwach zespołu wspieranego przez Forda. Kierowcy Chris Mies, Mike Rockenfeller i Harry Tincknell wezmą udział w wyścigu w Mustangu z numerem 64, a zwycięzcy z Le Mans – Joey Hand i Dirk Müller – otrzymają wsparcie Frédérica Vervischa, ścigając się w Mustangu nr 65. Numery startowe obu fabrycznych samochodów przypominają o 60 rocznicy premier Forda Mustanga.

Pierwszy wyścig nowego samochodu jest zawsze największym wyzwaniem. Daytona to kulminacja dwóch lat intensywnej pracy Multimatic, Forda i M-Sport, włożonej w stworzenie samochodu zdolnego do rywalizacji w legendarnych zawodach dwukrotnie w ciągu doby. Jesteśmy na to gotowi! – powiedział Larry Holt, wiceprezes Multimatic Special Vehicle Operations.

Mustang GT3 w barwach Proton Competition startuje w klasie GTD z kierowcami Dennisem Olsenem, Coreyem Lewisem, Ryanem Hardwickiem i Giammarco Levorato z numerem 55.

W Daytona dwa prywatne zespoły wystartują nowymi Mustangami GT4 w wyścigach IMSA Michelin Pilot Challenge i IMSA VP Racing Sports Car Challenge.

Do zespołu KohR Motorsports powrócą Luca Mars i Bob Michaelian w Mustangu GT4, a Luca Mars weźmie udział także w wyścigu VP Racing Sports Car Challenge. Zespół McCumbee McAleer Racing również świętuje kolejny ważny rozdział w historii Mustanga, startując w Michelin Pilot Challenge samochodem z numerem 13, prowadzonym przez Chada McCumbee i Jensona Altzmana.

Wyścig Rolex 24 at Daytona był areną wielu sukcesów wyścigowych Ford Motor Company od pierwszego zwycięstwa w 1966 roku do ostatniego, jakie odniósł w swojej klasie Ford GTLM w 2017 roku.

24-godzinny wyścig w Daytona rozpocznie się w sobotę, 27 stycznia.