FORD: NOWA FIESTA – RUSZA PRODUKCJA W KOLONII

Ford uruchamia produkcję nowej generacji Forda Fiesta. Montowana w fabryce w Kolonii ma się wkrótce pojawić w europejskich salonach.

Nowa generacja Forda Fiesta wyróżnia się nie tylko wyjątkowo śmiałą i dynamiczną stylistyką, ale również bogatym pakietem inteligentnych rozwiązań technologicznych oraz nowoczesną gamą konfiguracji układu napędowego.

– Nowego Forda Fiesta można zamówić w siedmiu różnych wariantach silnikowych – zarówno wysokoprężnych jak i benzynowych – które gwarantują oszczędność paliwa oraz wartości poniżej 100 gram CO2 na kilometr – wyjaśnia Roelant de Waard wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i obsługi serwisowej, Ford of Europe.

Od debiutu w 1976 roku firma sprzedała na świecie ponad 15 milionów egzemplarzy Forda Fiesta, z czego ponad 235 tyś. znalazło nabywców w Europie w trzech pierwszych kwartałach 2012 roku. Oznacza to, iż Ford Fiesta jest najlepiej sprzedającym się małym samochodem w tym regionie.

Poza nową, odważną stylistyką nadwozia oraz projektem wnętrza zmodyfikowanym pod kątem ergonomii i komfortu, nowa generacja Forda Fiesta jako pierwsza w Europie może się pochwalić systemem programowalnego kluczyka MyKey, który umożliwia rodzicom kontrolę stylu jazdy i wyegzekwowanie bardziej bezpiecznego sposobu użytkowania samochodu przez ich pociechy.

Nowego Forda Fiesta wyposażono również w aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC, system Active City Stop zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach oraz funkcję SYNC Emergency Assistance, która w razie wypadku nawiązuje bezpośrednią łączność z operatorami lokalnych służb ratowniczych.

Nowy Ford Fiesta, który wkrótce pojawi się w salonach, może zostać wyposażony w litrowy silnik z rodziny EcoBoost, który w 2012 roku otrzymał tytuł „International Engine of the Year”. W wersji ECOnetic Technology napędzanej wysokoprężną jednostką 1.6 Duratorq TDCi Ford Fiesta emituje 87 gram CO2 na kilometr.