FORD: NOWA FIESTA VAN WKRÓTCE W SALONACH

Ford Fiesta Van

Ford Fiesta Van to zwinny pojazd użytkowy stworzony w oparciu o samochód osobowy. Nowy model skierowany jest do osób prowadzących działalność gospodarczą o różnej skali i charakterze.

Ford Fiesta Van, który pojawi się w salonach dilerskich na początku 2013 roku, może pochwalić się najniższym w swojej klasie zapotrzebowaniem na paliwo oraz innowacyjnymi w tym segmencie rozwiązaniami technologicznymi.


Zobacz także:
FORD: NOWA FIESTA – CENY, SPECYFIKACJA, TESTY
FORD: NOWA FIESTA Z EKOLOGICZNYMI SILNIKAMI


Wszystkie jednostki wysokoprężne emitują poniżej 100 gram CO2 na kilometr i zadowalają się nie więcej niż 3,7 litra paliwa na 100 km; wersja ECOnetic Van posiada technologie paliwooszczędne, dzięki którym pojazd ten osiąga wyniki niedostępne dla konkurencji z tego segmentu (87 gram CO2 na kilometr oraz 3,3 l/100 km).

– Nowy Ford Fiesta Van to stylowy, mobilny warsztat pracy. Z łatwością pomieści niewielkie maszyny i spore ładunki – wyjaśnia Nick Readings, dyrektor marketingu pojazdów dostawczych Ford of Europe. – Zarówno regionalni przedstawiciele handlowi jak i dostawcy docenią atrakcyjny, profesjonalny wygląd, wszechstronność, niezawodność i niezwykle niskie koszty utrzymania.

Praktyczny przedział ładunkowy o pojemności 1 metra sześciennego czyni z nowego Forda Fiesta Van funkcjonalny samochód dostawczy o atrakcyjnej stylistyce osobowego modelu. Przedział bagażowy wyposażono w cztery uchwyty mocowania ładunku (wszystko zgodne z międzynarodową normą DIN), wytrzymałą gumową wykładzinę podłogową oraz odporną na wytarcie tapicerkę ścian bocznych. Samochód może przewozić przedmioty o długości 1,3 metra i ładunki o dopuszczalnej masie całkowitej od 485 do 508 kg, co zapewnia bardzo dużą funkcjonalność.

Ford Fiesta Van

Forda Fiesta Van można zamówić z nowym, 75-konnym silnikiem wysokoprężnym 1.5 Duratorq TDCi, 95-konnym silnikiem wysokoprężnym 1.6 Duratorq TDCi oraz 82-konną, benzynową jednostką 1.25 Duratec. Zaś wyjątkowo oszczędna wersja ECOnetic Van dostępna jest ze specjalnie opracowanym, 95-konnym, silnikiem wysokoprężnym 1.6 Duratorq TDCi, który standardowo współpracuje z układem Auto-Start-Stop. Odmiana ta posiada również obniżone zawieszenie, aerodynamiczne osłony tylne i kołpaki oraz opony o obniżonych oporach toczenia.

Nowy Ford Fiesta Van oferuje również pakiet najnowszych technologii wspomagających kierowcę oraz poprawiających bezpieczeństwo, z których wiele zadebiutuje w tym segmencie.

Podobnie jak nowy Ford Transit Custom, również Ford Fiesta Van dostępny będzie z aktywowanym głosem samochodowym systemem komunikacji (SYNC).

System Ford SYNC z funkcją Emergency Assistance umożliwia bezpośrednie zawiadomienie służb ratowniczych w razie wypadku, dokonując tego w obowiązującym na danym terenie języku. Ponadto wraz z nowym Fordem Fiesta Van zadebiutują takie rozwiązania jak system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach Active City Stop, układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu (Hill Launch Assist).

Nowa, dynamiczna wersja Forda Fiesta Van posiada cechy najnowszej stylistyki marki i jej pojazdów koncepcyjnych: takie jak ostro zarysowane klosze przednich świateł LED, wydatne przetłoczenie maski silnika oraz opcjonalne 17-calowe felgi ze stopu metali lekkich. Eksperci ds. ergonomii i projektowania wnętrz z firmy Ford poddali kabinę modelu Fiesta modyfikacjom. Przeniesiono dźwignię zmiany biegów, przeprojektowano konsolę środkową z podłokietnikiem oraz zastosowano nowe materiały wykończeniowe, przełączniki i zegary.

Nowy Ford Fiesta Van jest już dostępny na zamówienie, a dostawy właśnie się rozpoczęły.

Ford Fiesta Van