FORD: PIERWSZY MODEL GT 2017 ZJECHAŁ Z TAŚMY PRODUKCYJNEJ

ford_gt-pr1

Pierwszy egzemplarz nowego Forda GT 2017 w wersji seryjnej zjechał z taśmy produkcyjnej, rozpoczynając tym samym cykl produkcyjny supersamochodu Ford Performance.

Raj Nair – wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. technicznych Ford Motor Company – uświetnił wydarzenie zorganizowane w nowej fabryce przy centrum Multimatic znajdującym się w Markham w kanadyjskiej prowincji Ontario.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

To właśnie jemu przypadł zaszczyt zjechania pierwszym egzemplarzem Forda GT z taśmy produkcyjnej.

ford_gt-pr2

– Gdy wchodziliśmy w rok 2016 mieliśmy dwa cele związane z supersamochodem Ford GT – wygrać w Le Mans i rozpocząć dostawy do klientów przed końcem roku. Udało nam się zrealizować oba postanowienia. To wspaniała chwila dla wszystkich osób zaangażowanych w opracowywanie tego samochodu, włączając w to naszych pracowników i dostawców. Nowy Ford GT prezentuje najnowsze innowacje z zakresu lekkiej konstrukcji, aerodynamiki oraz rozwiązań technicznych stosowanych w silnikach EcoBoost, potwierdzając tym samym nasze dążenie do oferowania klientom produktów o wyższej jakości – powiedział Nair.

Ford GT zadebiutował w styczniu 2015 roku podczas salonu samochodowego North American International Auto Show. Niespełna dwa lata później Ford Performance dostarcza pierwsze egzemplarze tego modelu klientom na całym świecie.

ford_gt-pr3